Zelený ječmen a jeho účinky

O zelených potravinách se toho namluvilo a napsalo poměrně hodně. Přesto mnoho lidí stále neví, jak tato skupina potravin pomáhá. Pokusíme se to napravit, protože vám představíme zelený ječmen a jeho účinky na hubnutí a lidské zdraví.

Zelený ječmen a jeho vliv na hubnutí

 • Očista organismu od škodlivých látek – zelený ječmen se řadí mezi přírodní produkty, které podporují detoxikaci lidského těla. Jeho pravidelnou konzumací umožníte, aby se z organismu odstranily různé nánosy látek, jenž zhoršují regeneraci a také hubnutí.
 • Podpora metabolismu – při snižování nadváhy je velmi důležité, aby správně fungoval metabolismus. Jedině tak se tělo dokáže vypořádat s nadbytečnými tukovými zásobami. Jenže různé dietní chyby a celkově nevhodná strava dokážou metabolismus pořádně rozhodit nebo zpomalit. Ke zpomalení dochází i přirozeně, spolu se stárnutím. Zelený ječmen naštěstí dokáže metabolismus podpořit a tím umožnit lepší hubnutí.
 • Dodání cenných látek – pokud se rozhodnete zhubnout za pomoci některé z mnoha diet, může vám hrozit omezený příjem určitých důležitých látek. Pokud by se jednalo o delší dobu, může to mít za následek vznik různých zdravotních obtíží. Z toho důvodu se vyplatí zařadit do jídelníčku potraviny, které obsahují široké spektrum různých cenných látek. Zelený ječmen mezi tyto potraviny rozhodně patří.
 • Energie na cvičení – zelený ječmen umí dodat tělu energii. Znovu je zde souvislost s látkami, které obsahuje. Tato podpora je velmi důležitá. Při hubnutí je totiž nutné pravidelně cvičit, na což není mnoho lidí fyzicky připraveno. Potom se dostavuje únava, která může od cvičení a tedy hubnutí demotivovat. Zelený ječmen tyto rizika dodáním energie snižuje.

Vybrat si zelený ječmen

Zelený ječmen a zdraví

 • Příznivý vliv na kůži – pravidelná konzumace zeleného ječmene se vyznačuje tím, že pomáhá zlepšit stav kůže. Přitom nejde pouze o obecnou kvalitu pleti. Často se zlepší stav různých kožních alergických reakcí a ekzémů.
 • Kvalitnější vlasy a nehty – dalším vlivem zeleného ječmene je to, že nedochází k lámání a třepení nehtů a vlasů. Vlasy i nehty navíc mají lepší vzhled.
 • Regulace krevního tlaku – jestliže trpíte vysokým krevním tlakem, zelený ječmen se může stát jedním z pomocníků, kteří ho dokážou upravit.
 • Prevence proti vzniku rakoviny – nádorová onemocnění se staly jednou z nejvíce obávaných chorob. Proto je velmi důležitá prevence. Do ní patří i pravidelný příjem antioxidantů, které v bohatém počtu obsahuje právě zelený ječmen.
 • Zpomalení stárnutí organismu – chlorofyl, jenž obsahuje zelený ječmen, podporuje tvorbu hemoglobinu. Ten pomáhá proti stárnutí a při rekonvalescenci po různých nemocech. Dokonce urychluje regeneraci těla při únavě z různých činností.
 • Proti zánětům – zelený ječmen má protizánětlivé účinky. Ty se nejvíce uplatní při různých krčních zánětech, ale příznivý vliv mají i jinde v těle.
 • Zásadotvorná potravina – zelený ječmen se řadí mezi zásadotvorné potraviny, kterých konzumujeme výrazně méně, než kyselinotvorné. Přitom vysokému pH je, zejména mezi přírodními léčiteli, přisuzováno riziko vzniku mnoha chorob. Za všechny můžeme jmenovat například rakovinu. V rámci prevence je tedy vhodné omezit kyselinotvorné potraviny a zvýšit konzumaci zásadotvorných.
 • Pro lepší funkci střev – tato zelená potravina zlepšuje stav střevního traktu. Pomáhá střeva očistit a také působí proti vybraným střevním onemocněním.
 • Úprava zažívání – trávící obtíže trápí mnoho lidí. Proto je určitě potěšující, že během konzumace zeleného ječmene se mnoho těchto obtíží upraví.

Zelený ječmen a jeho účinky shrnutí

Určitě s námi budete souhlasit, že zelený ječmen díky jeho účinkům stojí za zařazení do jídelníčku. Uděláte tím mnoho dobrého pro svoje zdraví. Navíc jestliže usilujete o snížení nadváhy, získáte tím vhodného pomocníka.

Objednat zelený ječmen

Zelený ječmen a jeho účinky