Zelená káva podvod

Různých doplňků stravy zaměřených na hubnutí je na dnešním trhu opravdu mnoho, a tak není divu, že jsou zákazníci čím dál více obezřetnější. Nedůvěřivost pramení především z toho, že se jich při hledání nejvhodnějšího řešení ke snížení tělesné váhy mnoho spálilo. Právě z toho důvodu se v tomto článku zaměříme na to, zda je zelená káva podvod a pokusíme se vysvětlit, proč tomu tak je nebo není.

Co je vlastně zelená káva

Zelená káva, známá také pod anglickým názvem Green Coffee, jsou kávová zrna, ze kterých jsou připravovány různé produkty. Nejčastěji bývají k dostání v tobolkách na hubnutí nebo jako nápoj. V obou případech se může jednat buď o čistý produkt bez příměsí, nebo je k zelené kávě přidána další látka nebo více látek, podle toho, co všechno má konkrétní výrobek podporovat.

Hlavní argumenty proč by Green Coffee mohla být podvod

V internetových diskusích i mezi lidmi koluje o zelené kávě mnoho mýtů, jak v pozitivním duchu, tak negativním. Většina z nich vznikla v důsledku neznalosti nebo neochoty něco pro svoje tělo udělat.

Pojďme se nyní podrobně podívat na několik nejčastějších mýtů, které o zelené kávě kolují:

Zelená káva je zdraví škodlivá, protože je nezralá?

Tento zřejmě nejčastěji rozšířený omyl můžeme zařadit mezi typické ukázky toho, jak se někteří lidé chytnou prvního nesmyslu, který se jim nabídne. Zrna kávovníku mají po dozrání přirozenou barvu zelenou. Teprve pražením vzniká černá barva zrn, tak jak je známe z oblíbeného nápoje – černé kávy. Zelená káva procesem pražení neprochází, a tak zůstává přirozená barva kávových zrn zelená. O škodlivosti z důvodu zelené barvy zrn tedy nemůže být ani řeč.

Zelená káva nepomáhá snížit nadváhu?

Dalším častým tvrzením je, že Green Coffee je pouze chytrý marketingový tah na získání finančních prostředků z peněženek zoufalých zákazníků, kteří touží zhubnout. Zelená káva obsahuje kyselinu chlorogenovou, která zpomaluje metabolismus cukrů. To by mohlo laika vyděsit, protože si pomyslí, že mu díky tomu cukry zůstanou déle v organismu, a proto nemůže zhubnout. Jenže v tomto případě je pravdou úplný opak, neboť zpomalení metabolismu cukrů umožňuje, že se cukr uvolňuje do krve pomaleji, a proto ho tělo dokáže lépe využít. Pozitivním důsledkem je menší chuť na sladké a také pocit hladu se dostaví o něco později, než obvykle. Proto zelená káva hubnutí pomáhá a navíc se ukazuje, že podporuje odbourávání nejenom přijímaných tuků, ale i těch uložených.

Zelená káva odvodňuje?

Ano, toto tvrzení je pravdivé, což ale neznamená, že by byla Green Coffee škodlivá nebo nefungovala jako prostředek na hubnutí. Pouze je dobré, abyste během užívání zelené kávy zvýšili váš pitný režim, což je ostatně nutné při jakémkoliv hubnutí.

Zelená káva poškozuje srdeční činnost?

Tento argument vychází z reálné skutečnosti, že zelená káva obsahuje kofein, což u kávy jistě není nic překvapivého. Kofein podporuje mimo jiné srdeční činnost a v případě nadměrné konzumace kávy jakéhokoliv druhu se podpora může změnit v zátěž. Lze tedy konstatovat, že pokud u zelené kávy dodržujete doporučené dávkování, má příznivý vliv, ale pokud ho začnete překračovat, tak můžete srdce zatěžovat, ostatně tak jako tomu je u nadměrných „pijáků“ klasické černé kávy. Pokud si nejste jisti nebo máte problémy se srdcem, není nic jednoduššího, než že se zeptáte vašeho ošetřujícího lékaře na to, zda zelenou kávu můžete užívat kvůli jejímu obsahu kofeinu.

Má zelená káva nějaké další zdraví prospěšné účinky?

Vedle výše uvedených účinků můžeme u zelené kávy jmenovat i to, že obsahuje silné antioxidanty, které jsou zdraví prospěšné a dobře působí na:

 • oběhovou soustavu
 • srdce
 • játra
 • ledviny
 • žlučník
 • slinivku
 • celulitidu

Proč byste se měli zbavit nadváhy za pomoci zelené kávy

Nadměrná tělesná hmotnost má mnoho neblahých vlivů na organismus. Pomineme-li estetické důvody, které jsou často příčinou různých psychických obtíží a sníženého sebevědomí, tak se jedná o zvýšené riziko vzniku následujících onemocnění:

 • nádorová onemocnění
 • onemocnění srdce a cév
 • nadměrná zátěž a opotřebení kloubního systému
 • vznik cukrovky
 • zhoršená reprodukční schopnost (neplodnost)

Zelená káva shrnutí

Pokud máme vyhodnotit všechny uvedené informace v našem článku, tak je evidentní, že slogan Green Coffee – zelená káva na hubnutí může dostát svému slovu. Tvrzení o tom, že je zelená káva podvod se nepotvrdilo, ale je pravda, že pokud se chcete pustit do hubnutí s nějakým výsledkem, tak byste měli vedle konzumace zelené kávy zvýšit pohybovou aktivitu a omezit vysokokalorické potraviny, neboť pak půjde snižování nadváhy o dost lépe. Jestliže jste odhodláni pro svoje tělo něco udělat, můžete si zelenou kávu zakoupit a začít nový život.

Zelená káva podvod


Tags