Zázvorová limonáda recept

Domácí zázvorová limonáda je velmi chutný nápoj ze zázvoru, který nejen osvěží, ale je i velmi zdravý – pokud je vyroben z přírodních látek. Výroba zázvorové limonády je velice snadná a zabere vám jen chvilku.

Zázvorová limonáda, je také někdy označována jako „zázvorové pivo“, což není úplně správné, protože se jedná o nealkoholický nápoj.

V obchodech a restauracích bývá zázvorová limonáda k dostání pod označením Ginger Ale nebo Ginger Tonic. Tyto limonády sice asi obsahují nějakou zázvorovou složku, chuťově se ale pravému zázvoru pouze přibližují, nejsou moc štiplavé a navíc nejsou příli zdravé kvůli vysokému obsahu cukru či umělých sladidel.

Pokud chcete zažít štipavější chuť zázvoru, většinou jí najdete v nápoji s označením Ginger Beer (zázvorové pivo), to bývá často k dostání v asijských restauracích nebo v luxusnějších obchodních řetězcích.

Některé zázvorové limonády mohou být označeny jako „strong“ nebo dokonce „extra strong“ – ty jsou opravdu hodně štiplavé.

Domácí zázvorová limonáda

Pokud si chcete na zázvoru opravdu pochutnat a přitom vědět, že nepijete žádné chemikálie, pak je nejlepší domácí zázvorová limonáda. Doma vyrobená zázvorová limonáda je nejen velmi osvěžující, ale má díky zázvoru skvělé účinky na náš organismus.

Domácí zázvorovou limonádu si můžete připravit podle následujícího receptu.

Zázvorová limonáda recept

Recept na zázvorovou limonádu je velice jednoduchý. Pro přípravu zázvorové limonády použijeme malý kousek zázvoru (odkrojíme asi 2 cm – pokud chcete štiplavější chuť, můžete i větší).

1. Zázvor oloupeme a nakrájíme na malé plátky, nebo ještě lépe – nastrouháme. Pokud nemáte struhadlo, můžete plátky rozdrtit či rozmixovat – jde o to, aby zázvor dobře pustil šťávu.
Zázvorová limonáda recept1

2. Nastrouhaný zázvor vložíme do nádoby, zalijeme malým množstvím vařící vody a necháme asi 10 minut vylouhovat.
Zázvorová limonáda recept2

3. Poté roztok přecedíme, přidáme cukr nebo med, šťávu z 1 citronu (nebo limetky či pomeranče), rozmícháme a necháme vychladit v lednici.
Zázvorová limonáda recept3

4. Studený výluh přelijeme do většího džbánku nebo konvice a dolijeme studenou vodou nebo sodovkou. Limonádu můžeme dozdobit kolečkem z citrusu a několika lístky máty.

Zázvorová limonáda hotová
A domácí zázvorová limonáda je na světě:-) Podávejte jí studenou, můžete přidat i led. Dobrou chuť!

Zázvorová limonáda recept


Categories Jak zhubnout