VZP Klub pevného zdraví

VZP je zkratka pro Všeobecnou zdravotní pojišťovnu. Jedná se o největší zdravotní pojišťovnu v tuzemsku. Pojištěncem se může stát každý, kdo o to projeví zájem. VZP nabízí svým klientům různé benefity a výhody. Většinu z nich prostřednictvím VZP Klubu pevného zdraví.

Co je Klub pevného zdraví

Cílem Klubu pevného zdraví od VZP je propagace a nabídka na prevenci zdraví, podporu a péči o zdravý život pojištěnců. Klub funguje již více než 10 let a jeho členem je více jak 1,2 miliónu pojištěnců.

Hlavní výhody VZP Klubu pevného zdraví

Zajímavé slevy u partnerů Klubu pevného zdraví

Každý člen má možnost čerpat bonusy a slevy u smluvních partnerů VZP. K tomu je potřeba vlastnit slevovou kartu. O tu lze požádat během registrace do systému. Většina slev se pro členy VZP pohybuje mezi 10 – 30 %.

Vybrané slevy z nabídky Klubu pevného zdraví:

  • Zájemci o hubnutí můžou využít slevu 10% na kurzy hubnutí v Praze u společnosti STOB – stop hubnutí.
  • Zajímavá je i sleva ve výši 30% na sportovní oblečení u firmy Lion sport s.r.o.
  • Pokud rádi cestujete, můžete čerpat slevu u cestovních kanceláří. Jedná se o Exim tours, Alexandria a Blue Style. Nejlepší sleva je zřejmě u Exim tours. Ta je ve výši 15% z nezlevněných leteckých zájezdů.
  • Se slevou 20 % si můžete koupit kompletní brýle u Grand Optical.
  • Přehlédnout nelze ani slevu 25 % při online nákupu knih u Albatros Média.

Výše uvedené slevy jsou pouze vzorkem možností, jenž může člen VZP Klubu pevného zdraví získat. Existuje jich celá řada ve všech regionech České republiky.

Finanční příspěvky pro členy Klubu pevného zdraví

Hodně zajímavé jsou pro členy VZP Klubu pevného zdraví finanční příspěvky na konkrétní výdaje. Jejich výběr je opravdu hodně široký. Proto jde bez nadsázky říct, že si z nich vybere úplně každý.

Jedná se o tyto okruhy finančních příspěvků:

  • Nejen budoucím maminkám je nabízen příspěvek až 1 000 Kč na prvotrimestrální screening a různé podpůrné aktivity během těhotenství. Jedná se například o kurz přípravy k porodu nebo na pomůcky ke kojení. K čerpání příspěvku je nutné doložit těhotenský průkaz nebo rodný list dítěte, jestliže se již narodilo.
  • Pro děti do 18 let si VZP připravila zřejmě největší výběr příspěvků. Většina z nich je ve výši 500 Kč (např. na vyšetření kožních znamének, u cukrovky, na pohybové aktivity apod.). V případě očkování lze získat až 2 500 Kč proti HPV nebo 1 000 Kč na cesty do zahraničí. Při onemocnění celiakií je možné obdržet až 6 000 Kč na nákup bezlepkových potravin. Na ozdravné pobyty je poskytován příspěvek až 1 200 Kč.
  • Dospělí členové VZP Klubu pevného zdraví mají velmi podobné možnosti, jako děti. Viz předchozí odstavec. Hlavní výjimkou je příspěvek na ozdravný pobyt, který se dospělým nenabízí.
  • Finanční příspěvek ve výši 1 000 Kč můžou získat dárci krve, plazmy nebo kostní dřeně. K nároku přitom stačí jediné darování v průběhu roku. Příspěvek jde využít na rehabilitační a rekondiční pobyty nebo vitaminové preparáty. Dárci s větším množstvím odběrů mají nárok na 35 denní cestovní pojištění zdarma.

Jak se stát členem VZP Klubu pevného zdraví

Každý účastník zdravotního pojištění VZP se může do Klubu pevného zdraví snadno přihlásit prostřednictvím tohoto internetového formuláře. Další možností je osobní návštěva některé z mnoha poboček VZP.

VZP Klub pevného zdraví závěr

Účast na zdravotním pojištění je v České republice povinná. Sazby za pojištění jsou ustanovené zákonem, takže v tomto směru nejde nic ušetřit. Hlavním rozdílem mezi zdravotními pojišťovnami jsou různé benefity, slevy a další akce. VZP Klub pevného zdraví je v tomto směru určitě velmi zajímavý a stojí za zvážení. Přesto než se rozhodnete, jestli změníte zdravotní pojišťovnu, porovnejte si všechny nabídky.

VZP Klub pevného zdraví


Categories Pro zdraví