Únava a bez energie

S pocitem únavy a bez energiese určitě potkal úplně každý. Mohl to být důsledek mnoha různých vlivů, jak vysvětlíme dále v textu. Důležité ovšem je, aby tento problém netrval příliš dlouho. K jeho eliminaci můžou pomoci také speciální potraviny a doplňky stravy, kterých existuje víc než dost. Z nich jsme pro vás vybrali 5 zajímavých tipů.

Nejčastější příčiny únavy a pocitu, že je člověk bez energie

  • Nepravidelný spánek – při únavě byste se měli snažit dodržovat pravidelný biorytmus, mezi který patří i spánek. Velmi problematické jsou v tomto směru denní a noční směny. Ovšem někomu může dělat problémy i to, že jde jednou spát v 22,00 hodin a jindy až o půlnoci. To samé lze konstatovat o různém času vstávání. S tím se sice lidské tělo vyrovná o něco lépe, ale jen tehdy, když bude mít za sebou dostatečně dlouhou dobu spánku. Obvykle se doporučuje rozmezí 6,5 – 8 hodin denně. Delší spánek totiž může být také kontraproduktivní.
  • Psychika a stres – dnešní doba je plná stresu. Proto není divu, že jsou lidé nespokojeni, nervózní nebo trpí depresemi. To vše se podepisuje na jejich zdravotním stavu. Objevují se únava a nedostatek energie na zajímavé nebo potřebné aktivity. V další fázi dokonce přicházejí různé choroby.
  • Nadváha – nadměrné kilogramy nejsou pouze estetickým problémem. Stojí za celou řadou různých onemocnění. Navíc se lidé s nadváhou cítí více unaveni a nedostatek energie řeší cukrovou dotací. Jenže cukr ve formě potravin nic nevyřeší a jenom přispívá k dalšímu ukládání tuků.
  • Nedostatek pohybu – pravidelná fyzická aktivita má dobrý vliv na kondici člověka. Trénované tělo se cítí lépe a netrpí tak často únavou. Navíc se s ní snadněji vypořádá.
  • Špatný jídelníček – za úbytkem energie může stát i nevhodně zvolená strava. Zdravý jídelníček vyžaduje dodržování pravidel, se kterými vám nejlépe poradí vyškolení výživoví poradci. Každodenní jídlo totiž musí obsahovat všechny nezbytné látky a současně v něm nesmí být mnoho těch, které jsou škodlivé nebo nevhodné.

Upozornit bychom měli i na to, že za únavou a nedostatkem energie můžou stát některé vedlejší účinky léků. Zrovna tak mnoho druhů nemocí, jejichž je únava příznakem.

Jaké prostředky můžou s únavou pomoci – 5 super tipů

Slim & Well

Tento speciální doplněk stravy je schopen dodat lidskému organismu mnoho důležitých látek. Toho lze využít zejména během hubnutí. Díky Slim & Well se také vyhnete únavě způsobené nedostatkem živin a také tolik obávanému riziku jojo efektu.

Objednat Slim & Well

Mladý zelený ječmen

Mladý zelený ječmen patří mezi takzvané zelené super potraviny. Ty se mezi příznivci zdravé výživy těší čím dál větší oblibě. Mladý ječmen má mnoho preventivních a léčivých účinků. Dále dokáže podpořit hubnutí tím, že zrychluje metabolické procesy. Navíc dodá tělu rychle zdravou energii, čímž významně pomáhá proti únavě. Při koupi mladého ječmene je nutné dbát na kvalitu produktu, kterou najdete například zde.

Objednat zelený ječmen

Naklíčená semínka

Naklíčená semínka si můžete koupit ve specializovaných obchodech nebo si je vypěstovat sami doma. Nejvhodnější jsou luštěniny a obiloviny. Právě v klíčcích se skrývá mnoho účinných látek, které váš organismus doslova, v pozitivním smyslu, „nakopnou“.

Banány

Banány jsou výborným zdrojem rychlé energie. Navíc jsou mnohem zdravější, než když sníte tabulku čokolády. Přírodní cukr v banánech zlepší i schopnost pozornosti. Vzhledem k tomu, že banány obsahují hodně kalorií, nejsou příliš vhodné pro jídelníček zaměřený na redukci váhy.

Ovesné vločky

Ovesné vločky jsou další zdravou potravinou, která pomáhá proti únavě. Jejich výhodou je i to, že dokážou podpořit paměť a nervový systém. Proto jsou oblíbené u studentů, zejména během zkouškového období. Nejzdravější je kupovat bezlepkové ovesné vločky v bio kvalitě.

Únava a bez energie závěr

S problémem únavy a pocitu bez energie by si měl každý zdravý člověk umět poradit. Stačí, když eliminuje vlivy, jenž to způsobují. Organismu lze pomoci i stravou nebo doplňky stravy. Pokud by ale tento stav trval dlouho nebo byl nesnesitelný, navštivte neprodleně vašeho ošetřujícího lékaře. Mohla by za ním být nějaká choroba, jejíž podcenění by se nemuselo vyplatit.

Únava a bez energie