Tibetská houba negativní účinky

Tibetská houba je poměrně známý přírodní produkt, který by mnoho zájemců rádo využilo, ale od tohoto kroku je odrazuje nejistota, že nevědí, jaké má tibetská houba negativní účinky. Tuto informaci se dozvíte z našeho článku, zrovna tak jako široké spektrum pozitivních účinků, včetně jejího vlivu na hubnutí. Nezapomeneme v krátkosti vysvětlit, co to tibetská houba vlastně je a jak by se měla nejlépe užívat. Čtěte dále!

Co je tibetská houba

Tibetská houba je uskupení mikroorganismů, jenž proměňují mléko v kefír, který má pak zdraví prospěšné účinky. Udává se, že se jedná o metodu starou více než 5 000 let a její původ můžeme najít na Kavkaze a v Tibetu, odkud pochází její známý název.

Jaké má tibetská houba pozitivní účinky na lidský organismus

 • Zásaditá reakce organismu – přírodní medicína pracuje s principem, že překyselení organismu umožňuje vznik nádorových onemocnění, které se staly metlou dnešní doby. Překyselení vzniká v důsledku nevhodné životosprávy a proto jakákoliv možnost na zvýšení zásaditosti je vítaná, což je vlastnost i tibetské houby.
 • Léči trávící trakt – pravidelná konzumace kefíru z tibetské houby nastoluje rovnováhu ve střevním systému, neboť podporuje růst zdravých bakterií a naopak umožňuje tělu likvidovat škodlivé bakterie, viry a další mikroorganismy.
 • Přírodní antibiotikum – díky této vlastnosti má silné protizánětlivé účinky, které se vyplatí využít při různých nachlazeních, vnitřních zánětech v organismu nebo při rekonvalescenci po zákrocích, kdy hrozí riziko vzniku bakteriální infekce.
 • Podporuje imunitní systém – významná je i pomoc v posílení imunitního systému a celkové vitality lidského těla, což jsou vlivy, díky kterým organismus dokáže odolat mnoha zdravotním rizikům a pokud již nějaká nemoc propukne, dokáže se s ní tělo lépe vypořádat.

Další příznivé účinky

 • stabilizace krevního tlaku
 • podpora cévní a srdeční činnosti
 • harmonizace stolice
 • proti nadýmání a obtížím žaludku a žlučníku
 • pročišťuje ledviny a celý močový systém
 • pomáhá při prevenci a léčbě rakoviny
 • podporuje játra a slinivku
 • zlepšuje kloubní problémy
 • pročišťuje krev
 • pomáhá při léčbě vyrážek a ekzémů
 • dodává energii

Tibetská houba a hlavní negativní účinky

U tibetské houby se neuvádí žádné nežádoucí účinky, takže žádný zájemce o prevenci a léčbu touto formou nemusí mít žádné obavy z nějakého negativního vlivu. Ovšem je potřeba říct, že vědecké výzkumy neustále probíhají a tak je potřeba neustále sledovat nové informace.

Ačkoliv se dočtete, že kefír je vhodné užívat denně bez omezení, podle našeho názoru je mnohem efektivnější absolvovat 6 – 8 týdenní kefírovou kůru a následně si dát nejméně 3 týdny s užíváním pauzu. Tím eliminujete riziko, že si organismus na kefír dlouhodobě zvykne, což hrozí při jakékoliv léčbě, včetně té přírodní. Během užívání vypijete 3 – 5 hrnků kefíru v průběhu dne, nejlépe 1 hodinu před jídlem nebo 2 hodiny po jídle.

Tibetská houba a hubnutí

Tibetská houba může pomoci hubnutí hned několika způsoby. Tím prvním je podpora při detoxikaci organismu, neboť zbavení se toxických látek umožní lepší spalování tuků, jelikož začne lépe fungovat metabolismus. S tím souvisí nastolení střevní rovnováhy, protože pokud střeva fungují správně, dokážou lépe využívat důležité látky a člověk je zdravější, což je nezbytný předpoklad k hubnutí a hlavně dlouhodobému udržení tělesné váhy. Zapomenout bychom neměli ani na to, že tibetská houba odstraňuje únavu a dodává lidskému tělu energii, což ocení každý, kdo se snaží zhubnout za pomoci cvičení a někdy i omezení stravy.

Tibetská houba závěr

Věříme, že nyní již víte, že odpověď na otázku „Jaké má tibetská houba negativní účinky“ je velmi jednoduchá a díky našemu článku již nemáte žádné obavy. Naopak doufáme, že jste si uvědomili, jak skvělé účinky tento přírodní produkt lidem nabízí a že se zařadíte mezi spokojené uživatele tibetské houby.

Tibetská houba negativní účinky


Tags