Hubnutí je pro mnoho lidí během na velmi dlouhou trať, často i opakovaně, neboť dělají stále stejné chyby. Pokud se tomu chcete vyhnout, existuje systém asistovaného hubnutí, který vám může pomoci s vaším plánem zhubnout. Připravili jsme pro vás informace o tom, na jakých principech tento systém funguje a proč je výhodný.

Opravdu potřebujete pomoci zhubnout?

Je pravděpodobné, že čtete-li tyto řádky, chcete zhubnout, přesto však neuškodí zamyslet se nad tím, zda a jak moc potřebujete snížit tělesnou váhu. K tomu slouží jednoduchý Index tělesné hmotnosti, tzv. BMI index, díky kterému zjistíte, jak na tom se svojí váhou opravdu jste.

Úrovně BMI

 • Podvýživa: BMI pod 19
 • Standardní váha: BMI 20 – 25
 • Lehká obezita: BMI 25 – 30
 • Výrazná obezita: BMI 30 – 40
 • Morbidní obezita: BMI nad 40

Výpočet BMI: váha v kg / výška v metrech na druhou = BMI.

Příklad: váha 98kg / výška 1,80 x 1,80 = 30,25 BMI

Jestliže je v našem příkladu index BMI 30,25, tak se jedná o výraznou obezitu a tento člověk nutně potřebuje zhubnout, aby předešel zdravotním problémům, které mu může nadváha přivodit.

Co je to systém asistovaného hubnutí

Systém asistovaného hubnutí je založen na principu pomoci a poradenství každému zájemci o snížení tělesné váhy. Pokud se člověk, který chce zhubnout, rozhodne využít asistované hubnutí, může se objednat na konzultaci k výživovému poradci, jenž vyhodnotí jeho dosavadní životní styl, přičemž se klade důraz zejména na složení jídelníčku, fyzickou aktivitu a aktuální stav tuků v organismu. Po této analýze přichází konkrétní doporučení, při jejichž dodržování byste měli zhubnout. Na pomoc při hubnutí se zaměřuje mnoho firem, a proto není jednoduché se v jejich nabídce vyznat. Podíváme se nyní na to, jak vybrat toho správného poradce pro výživu.

3 hlavní rady, podle čeho se řídit při výběru výživového poradce

 1. Zjistěte si, zda má firma za sebou historii a kde všude působí, přičemž platí, že pokud firma působí ve více městech nebo zemích, tak je větší předpoklad serióznosti a kvality.
 2. Velmi důležité je, co všechno zahrnuje vstupní konzultace, protože je nutné, aby byly vyhodnoceny a doporučeny nejméně tyto 3 okruhy: jídelníček, fyzická aktivita a stav organismu, plus případně doplňky stravy.
 3. Třetím bodem je pravidelný dohled nad vaším hubnutím, což znamená, že výživový poradce by se měl s vámi pravidelně scházet, vyhodnocovat výsledky hubnutí a reagovat na vývoj situace.

V rámci tohoto článku jsme vyhodnotili různé nabídky systému asistovaného hubnutí a došli jsme k závěru, že jednou z nejlepších společností, která vám může pomoci zhubnout, je dietetické centrum NATURHOUSE.

Představení dietetického centra NATURHOUSE

Historie NATURHOUSE začíná v roce 1992, kdy bylo založeno první dietetické centrum NATURHOUSE ve Španělsku. Během několika let se firma díky svým úspěchům, rozšířila do 40 zemí světa, přičemž v České republice působí od roku 2008. V současnosti má v naší zemi 69 poboček a připravuje otevření dalších.

Jak pracuje metoda NATURHOUSE

 • důvěra mezi klientem a dietologem
 • úprava jídelníčku na míru (lehká a pestrá strava, jídlo až 6x denně, pitný režim)
 • nízký obsah nasycených tuků
 • principy středomořské stravy
 • hubnutí bez jojo efektu
 • jednoduchá cvičení
 • podpora hubnutí za pomoci bylinných produktů NATURHOUSE
 • vstupní konzultace a každý týden pravidelné kontroly

Zmínit bychom měli i to, že výživový poradce či dietolog při vstupní konzultaci do systému NATURHOUSE využívá speciální metodu – bioimpendanční analýzu, což je zvážení klienta na speciální váze za účelem analýzy stavu vašeho organismu. Díky tomuto měření může lépe stanovit váš plán na hubnutí.

Vzhledem ke všem uvedeným údajům je zřejmé, že metodu NATURHOUSE lze vyhodnotit jako kvalitní systém asistovaného hubnutí a pokud se rozhodujete, jakým způsobem zhubnout, tak za pomoci vyškolených specialistů NATURHOUSE byste toho měli dosáhnout. Váš lepší vzhled i kondice za to rozhodně stojí.