Spalovače tuků

Určitě jste se již setkali s názvem spalovače tuků. V posledních letech se staly hitem zejména v oblasti hubnutí. Jaké látky se za tímto názvem skrývají a co nabízejí za možnosti?

Spalovače tuků a hubnutí

Ještě předtím, než si představíme kategorie spalovačů tuků, je nutné zdůraznit způsob jejich účinku. Na tyto produkty se nejčastěji obracejí 2 skupiny lidí. Jedná se buď o sportovce, kteří chtějí zlepšit svoji výkonnost, k čemuž potřebují snížit podíl tuků v organismu. Dalšími jsou lidé s nadváhou. Spalovače tuků jim mají pomoci se zbavit tukových zásob.

Zatímco sportovci obvykle vědí, jak spalovače tuků fungují, obézní jedinci mívají zkreslené představy. Mezi ně velmi často patří domněnka, že spalovače udělají všechnu práci. Tedy že dotyčný zhubne s minimem námahy. Pokud jste si něco podobného představovali i vy, musíme vás zklamat.

Je potřeba si uvědomit, že spalovače tuků nabízejí hned několik vlivů. Například podporují metabolické procesy a stabilizují hladinu cukrů v krvi. Dále snižují hladinu cholesterolu nebo omezují štěpení komplexních sacharidů na jednoduché cukry.

Jenže to samo o sobě pro zhubnutí nestačí. Je nutné celkově upravit jídelníček na zdravější a často dietnější potraviny. Nezbytnou součástí hubnutí musí být kvalitní pitný režim a pravidelný pohyb. Jedině tak dostanou spalovače tuků šanci na to, aby přinesly kýžený efekt. V opačném případě jde o vyhozené peníze.

Kategorie spalovačů tuků

Spalovače tuků můžeme zjednodušeně rozdělit do 2 následujících skupin.

Stimulační spalovače tuků

Tyto spalovače tuků působí na principu stimulačních účinků lidského organismu. Ty mají termogenní účinek, jenž urychluje fungování metabolismu a velmi mírně zvyšuje teplotu v těle. Také podporují centrální nervový systém.

Za všechny stimulační látky obsažené ve spalovačích tuků lze například jmenovat:

  • Kofein – zřejmě nejznámější stimulant, jenž obvykle přijímáme ve formě kávových nápojů. Ovšem je také součástí velkého množství preparátů, které najdete v kategorii spalovačů tuků.
  • Synefrin – jedná se o alkaloid, který je obsažený v extraktech z citrusových plodů.
  • Guggulsteron – účinná přírodní steroidní látka, jenž se získává ze stromu či keře Comminhora Mukul. Často ji lze najít pod názvem hnědý extrakt, podle jejího zbarvení.

Nestimulační spalovače tuků

Tato kategorie je k lidskému organismu o něco šetrnější, neboť neobsahuje typický výše zmíněné stimulanty. Snížení hladiny tuků tedy podporují jiným způsobem.

Vybrané nestimulační spalovače tuků:

  • L-karnitin – pomáhá tím, že transportuje mastné kyseliny do mitochondrií (buněčných organel).
  • Chitosan – důležitá vláknina, na kterou se vážou tuky a jenž současně blokuje (omezuje) jejich vstřebávání.
  • Konjugovaná kyselina linoleová – jedná se o nenasycenou mastnou kyselinu. Její hlavní účinek spočívá v tom, že dokáže pomoci při využití tuků ve formě energie. Často se setkáte pouze s jejím zkráceným označením CLA.
  • Phaseolamin – tento extrakt z fazolí podporuje neutralizaci štěpení komplexních sacharidů na jednoduché cukry. Díky tomu se snižuje využití kalorií v daných potravinách.
  • Chrom – oblíbená látka, jenž dokáže přispět ke stabilizaci hladiny glukózy v krvi. Důsledkem je menší pocit hladu.

Představení konkrétního preparátu – spalovače tuků

Na trhu existuje celá řada různých preparátů. Jedním z nich je Grenade Killa Ketones. Obsahuje 16 účinných složek, mezi které patří i již zmíněné látky kofein, L-karnitin nebo konjugovaná kyselina linoleová.

Preparát pomáhá při snižování nadváhy, omezuje chuť na sladké a celkově na jídlo. Uživatelé jsou díky němu více soustředění, mají více energie a rychlejší metabolismus.

Užívají se 2 kapsle denně, přičemž balení o 60 kapslích vydrží na 1 měsíc. Cena na trhu se pohybuje přibližně od 500 Kč výše.

Spalovače tuků závěr

Spalovače tuků se můžou stát dobrými pomocníky při snižování tělesné nadváhy a během cvičení. Ovšem vždy je nutné myslet na to, že sami nic nezmůžou. K tomu, aby byly dostatečně efektivní, jim musí každý člověk vytvořit adekvátní podmínky. Přitom záleží jenom na vás, pro jaký přípravek se rozhodnete. K výběru jich je mnoho.

Spalovače tuků