Očistná kůra na hubnutí

Očistná kůra na hubnutí je mezi lidmi často probírané téma, z toho důvodu jsme se rozhodli, že vám ukážeme jaký je její význam, jak taková očistná kůra vypadá a jaké jsou její rizika. Pokud vás toto zajímá, čtěte dále.

Co je hlavním smyslem očistné kůry na hubnutí

12
Očistná kůra by se dala definovat jako akce 2 v 1, což znamená, že pokud se pro očistu rozhodnete, získáte nejenom příležitost ke snížení tělesné váhy o několik nadbytečných kilogramů a dobrý základ k dalšímu hubnutí, ale současně velmi pomůžete vlastnímu zdraví. Očistná kůra totiž zbaví lidský organismus různých toxických a dalších škodlivých látek, které se v něm v průběhu doby nahromadily.

Kde všude může očistná kůra pomoci

 • očista střevního traktu od zbytků potravy a škodlivých látek
 • zlepšení funkce lymfatického systému
 • vyplavení některých škodlivých tuků
 • odstranění usazenin z kloubů a další částí těla
 • zlepšení metabolických procesů v těle
 • zmenšení tělesné únavy a zvýšení energie
 • celkové omlazení organismu
 • zvýšení ochrany před nemocemi díky lepší funkci imunitního systému

Jak probíhá očistná kůra na hubnutí

 1. den

Během prvního dne pijte pouze neperlivou čistou vodu, přičemž vypít byste měli alespoň 3 litry.

 1. den

Pokračujte v pití čisté neperlivé vody (tentokrát stačí 2,5 l – toto doporučení platí i pro následující dny) a přidejte šťávy z mrkve a/nebo jablka. Tyto šťávy si připravujte doma vždy čerstvé.

 1. den

Třetí den pokračujte v pití šťáv a můžete si připravit pravý zeleninový vývar. Hlavními ingrediencemi by měly být mrkev, petržel, celer, cibule – bez brambor a bez bujónu, minimalizujte solení. Vývar můžete sníst 3x za den v rozumném množství.

 1. den

Ráno vypijte na lačno 0,3 – 0,5 l vlažné vody s trochou citronové šťávy – platí i pro další dny. K obědu si připravte zeleninové rizoto (použijte čerstvou zeleninu, tedy nikoliv zmrazenou nebo sterilizovanou). K večeři znovu zeleninový vývar, tentokrát do něj můžete dát i brambory. V průběhu dne si udělejte zeleninovou nebo ovocnou šťávu, můžete sníst i syrové ovoce nebo zeleninu – druhy již nejsou omezeny, ale s ovocem to nepřehánějte, zejména ne s vysocekalorickým a přezrálým (nevhodné jsou např. banány, hroznové víno, avokádo apod.).

5. až 7. den

Jídelníček z 4. dne rozšiřte o vegetariánská jídla – k přípravě ale nepoužívejte příliš tuků, soli a snažte se potraviny jíst buď syrové nebo je vařte či duste.

 1. až 10. den

Do stravy můžete zařadit libové ryby (např. pstruha), které připravíte pouze vařením, v páře nebo je můžete podusit.

Od 11. dne již záleží jenom na vás, jak se budete dále stravovat. Doporučujeme vám přehodnotit dosavadní životní styl a sestavit si zdravý jídelníček, který vám zlepší zdraví a zamezí nadváze.

Co může očistnou kůru podpořit?

Stravu během očistné kůry, ale i další dny po jejím skončení, můžete obohatit o různé potraviny, které podporují detoxikaci organismu a hubnutí. Na prvním místě se jedná o zelené potraviny, z nichž hned 2 vám krátce představíme.

Ječmen Naturalis

Zelený ječmen patří mezi tradiční zelené potraviny, jenž podporují boj s nadváhou, protože dodává tělu široké spektrum důležitých látek a organismus pak nepotřebuje ukládat tuky do zásoby. V rámci očistné kůry dodá i kvalitní bílkoviny, kterých nemusí být kvůli absenci některých potravin v rámci dočasného detoxikačního jídelníčku dostatek. Navíc podporuje imunitní systém.

Objednat ječmen

Řasa Spirulina

Spirulina je zelenomodrá sinice, kterou vědci zařadili mezi nejstarší živé organismy na Zemi. Není proto divu, že má úžasné účinky na lidský organismus a během očisty vám dodá mnoho důležitých látek a podpoří hubnutí.

Objednat Spirulinu

Na co si dát u očistné kůry pozor?

Očistná kůra, kterou zde uvádíme je zdraví prospěšná, ale to platí pouze pro zcela zdravé jedince. Vzhledem k tomu, že je založena na omezení některých potravin a současně navýšení konzumace různých ovocných a zeleninových šťáv, měli by lidé s nemocným zažívacím systémem zvážit, zda je pro ně kůra vhodná. To samé platí i pro cukrovkáře, kteří potřebují pravidelný příjem potravy. Obecně platí, že pokud trpíte nějakým onemocněním, měli byste očistnou kůru nejprve konzultovat s vaším lékařem. Očistnou kůru byste také neměli zahajovat během nachlazení nebo chřipky.

Samotný průběh očisty může být doprovázen průjmem, případně střídáním průjmů a zácpy, což je souvislost s odchodem různých toxinů a škodlivých látek. Dočasně se vám může zhoršit i povlak na jazyku, ale během dalších dnů by se měl jazyk pročistit a vypadat zdravěji. Případné bolesti hlavy a větší únava také můžou souviset s detoxikací.

Očistná kůra shrnutí

Jak vidíte, očistná kůra na hubnutí není nic složitého a absolvovat ji může každý kdo má vůli a touhu po zlepšení svého zdraví, ale nebrání mu v tom nějaké onemocnění. Jestliže se pro ni rozhodnete, držíme vám palce, abyste se zbavili škodlivých látek a shodili nějaký ten kilogram nadváhy.

Očistná kůra na hubnutí


Tags
Categories Diety na hubnutí