Neoprénový pás na hubnutí

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (7 hlasů, průměr: 4,00 z 5) - Hlasujte!
Nahrávám...

Mezi hity v oblasti hubnutí patří v poslední době neoprénový pás na hubnutí, který si můžete pořídit v cenách od 100 Kč do 1 000 Kč jak v kamenných obchodech, tak na internetu. V dalším textu si neoprénový pás představíme a ukážeme si jeho hlavní výhody a nevýhody.

Co je to neoprénový pás na hubnutí

Neoprénový pás není v podstatě nijak složitý výrobek, neboť se jedná o pruh netkané pogumované textilie s výplní, přičemž kvalita jednotlivých materiálů se může lišit podle výrobce. Zapínání pásu je nejčastěji na klasický nebo suchý zip, ovšem my vám doporučujeme spíše suchý zip, kde je o něco menší riziko jeho rozbití. Vybrat si můžete i barvu, která je nejčastěji modrá, šedá, černá, nebo kombinace těchto barev a odstínů.

Hlavní výhody neoprénového pásu na hubnutí

  • Urychlení spalování tuků – tato vlastnost je hlavní výhodou výrobku, přičemž by měl rovnoměrně působit na partie, kde je připevněn, prohřívat je, a tím urychlovat spalování tuků
  • Pružná kůže – dalším efektem, který pás přináší, je pružná a vypnutá kůže, což může být pro někoho přínos z estetického hlediska.
  • Tepelná ochrana orgánů – to můžete ocenit zejména v chladném počasí, neboť pás může posloužit jako ochrana například ledvin před prostydnutím.
  • Krátké používání a rychlý efekt – podle výrobců by měl neoprénový pás přinést poměrně rychlé výsledky, a navíc stačí, když budete pás nosit 1 hodinu denně, což rozhodně není nijak dlouhá doba, abyste to nemohli zvládnout.

Na tomto místě bychom měli zmínit informaci, že pás seženete v určitých rozměrech, proto nelze tvrdit, že je zcela univerzální, jak se někde můžete dočíst. Přesto platí, že většinou jde o několik centimetrů roztáhnout, ale o těchto možnostech se vždy informujte u prodejce.

Hlavní nevýhody neoprénového pásu

  • Kožní problémy – ačkoliv se doporučuje požití pásu nejdéle po dobu 1 hodiny denně, tak citlivější jedinci můžou mít, zejména v teplých dnech, kožní problémy. Nejčastěji hrozí riziko zapaření kůže nebo vznik vyrážek až plísní. Jako prevenci je po jeho použití vhodné se osprchovat a nechat kůži chvíli „větrat“.
  • Bez cvičení to nepůjde – pokud má být použití pásu dostatečně účinné, je vhodné v průběhu nošení provádět nějakou pohybovou aktivitu, která rozhýbe metabolismus a umožní spalování tuků. Pokud tedy nejste ochotni cvičit, nemá smysl, abyste si tento výrobek kupovali.
  • Cílení pouze na břicho – použití pásu může vzbuzovat u některých zájemců o hubnutí dojem, že nejdůležitější ze všeho je štíhlý pas. Je pravdou, že tuky se velmi často ukládají právě na břiše, ale zdravé hubnutí by mělo být souměrné po celém těle – nezapomínejte na to!
  • Podcenění zdravé stravy – zrovna tak, jako nelze zhubnout bez pohybu, není možné podcenit správný jídelníček. Snažte se dodržovat zásady zdravé stravy, a pomůžete nejenom hubnutí, ale i celkovému zdraví. Neoprénový pás je šikovná pomůcka, ale sám o sobě zkrátka při hubnutí nestačí.

Jaký pohyb je u neoprénového pásu vhodný a proč

Cvičit můžete samozřejmě jakkoliv, ale je potřeba si uvědomit, že neoprénový pás je určený k použití na oblast břicha, a tedy byste se měli snažit cílit jednotlivé cviky do těchto partií. Zmínit můžeme například sedy lehy nebo zkracovačky, ale vhodné jsou také běh a rychlá chůze.

Pokud byste chtěli za pomoci této metody více podpořit spalování tuků u dalších partií vašeho těla, pak stojí za zmínku, že již existují neoprénové kalhoty na hubnutí, kraťasy a další produkty.

Neoprénový pás shrnutí

Jak jste se v našem článku dočetli, neoprénový pás na hubnutí se může stát dobrým pomocníkem při shazování nadbytečných kilogramů, ale je potřeba dodržet určité podmínky. Jelikož praxe ukazuje, že nejčastější problémy bývají při hubnutí se stravováním, zkuste navštívit dietologa, který vám s dietou poradí, a také díky tomu získáte z používání neoprénového pásu maximální efekt.


Neoprénový pás na hubnutí