Metabolic balance a vzorový jídelníček

Metabolic balance je dietní program, který si klade za cíl oživit váš životní styl tím, že podporuje přirozenou a nutriční změnu vašich stravovacích návyků. Tento program je unikátní tím, že bere v potaz vaše osobní krevní hodnoty, anamnézy zdravotních problémů, rodinnou anamnézu a osobní preference. Vytvoříte si nejen stravovací plán, ale také životní mapu, která vás zavede za zdravějším životním stylem. Vše o Metabolic balance a vzorový jídelníček najdete v tomto článku.

Metabolická rovnováha

Název Metabolic balance můžeme volně přeložit jako metabolická rovnováha. To proto, že cílem tohoto programu je snaha nastavit metabolickou rovnováhu v těle. Každé jídlo má být přirozené a zdravé bez konzervačních látek. Toto nastavení probíhá prostřednictvím čtyřfázového procesu, ve které se pomalu zbavíte svých škodlivých návyků spojených s potravinami.

Zbavování se škodlivých návyků

S každou fází programu vyřadíte různá jídla a budete se soustředit na aspekty svých negativních návyků. Jakmile se stanete součástí programu, nejenže můžete zhubnout, ale zbavíte se také potravin, které pro vás nejsou dobré. Získáte povědomí o tom, co vaše tělo potřebuje a budete schopni identifikovat rozdíl mezi skutečným hladem a chutí k jídlu.

Co je Metabolic balance?

Metabolic balance je dietní program, který je založen na přírodních složkách. Snaží se uvést hormony do rovnováhy, optimalizuje zdraví člověka a vede k novému osvěžujícímu životnímu stylu. Tím vším samozřejmě také reguluje tělesnou hmotnost člověka. Tento program je podpořen více než 25 lety vědeckých studií.

Základ programu

Program je založen na více než 25letém výzkumu o tom, proč člověk ukládá a uvolňuje energii a tuk. Základním předpokladem je to, že lidské tělo je schopné produkovat hormony a enzymy, které jsou potřebné pro jeho fungování. Aby tělo správně fungovalo, potřebuje „stavební materiál“ v podobě bílkovin, sacharidů a živiny, které jsou získávány z potravin, které jíme. V rámci Metabolic balance jíte přesně ty potraviny, které vaše tělo potřebuje.

Individualita

Protože každé tělo potřebuje trochu jiné složení potravy, Metabolic balance se opírá o individuální nutriční potřeby tak, aby vaše hormony, enzymy a biochemie byly přirozeně skloubeny. Přitom je veškerý příjem potravin založen na přírodních zdrojích. To znamená, že nejste nuceni přijímat žádné chemicky upravené látky.

Metabolic balance a hubnutí

Jídlo v rámci Metabolic balance není vybíráno podle obsahu kalorií nebo procentem tuku, bílkovin a sacharidů. Kritériem pro výběr potravin je efekt specifické potraviny na hormonální systém. Tím je ovlivněna produkce inzulínu v takovém množství, které je pro tělo nejefektivnější. Inzulín je „vnitřním klíčem“ k tomu, aby váha vašeho těla byla na optimální úrovni. Inzulín má podstatný vliv také na hormonální a enzymatickou výrobu.

Role inzulínu v lidském těle

Tím, že upravíte svůj výživový plán podle Metabolic balance, umožníte optimální produkci inzulínu. Jeho množství se sice zvýší, ale uvolňuje se mnohem pomalejším tempem, čímž zabraňuje vzniku hladu a chutí po delší dobu. Následně se mezi třemi denními jídly může spálit více tuku. Tuk se navíc spaluje i ve spánku. V závislosti na počáteční hmotnosti tak můžete týden shodit 1,5 – 3 kg tuku za týden.

Přínosy Metabolic balance

Zdravé stravování podle Metabolic balance vede k menší náchylnosti k většině nemocí a nemocem moderní civilizace. Důvodem je to, že když jíte vyváženou přirozenou potravu, může nastat přirozená obnova ve vašem těle. Současně budete mít více energie, budete lépe schopni zvládat negativní účinky stresu a napětí moderního života.

Hlavní skupiny potravin

Vybírejte z těchto hlavních skupin potravin a snažte se dosáhnout bio kvality:

 • Hovězí maso,
 • mléčné výrobky,
 • vejce,
 • ovoce,
 • obiloviny,
 • jehněčí maso,
 • oříšky,
 • vepřové maso (libové),
 • luštěniny,
 • ovčí a kozí sýr,
 • zelenina.

Vzorový jídelníček

Váš jídelníček tvoří tři jídla denně. Zde je několik návrhů, jak by mohl vypadat.

Menu 1

Houbová omeleta

Ovoce

Toast

Menu 2

Salát z čerstvé zeleniny

Kozí sýr

Ovoce

Celozrnný chléb

Menu 3

Tuňákový steak

Opékaná cuketa, lilek a rajčata

Žitný chléb

Ovoce

Menu 4

Grilovaná vepřová panenka

Ovčí sýr

Grapefruit

Metabolic balance – shrnutí

S Metabolic balance budete mít lepší spánek, fyzickou a psychickou pohodu a také váš imunitní systém bude mnohem silnější. Budete se cítit zdravější, šťastnější a vypadat mladší. V dnešní době je docela problém dostat se k přírodním potravinám bez chemického zpracování. Proto je také cena těchto potravin o dost dražší.

Metabolic balance a vzorový jídelníček