Maqui Berry recenze, účinky, zkušenosti a diskuze

Naše Maqui Berry recenze vám představí zázračné bobule, které jsou v poslední době v popředí zájmu mnoha lidí. Podíváme se na to, jaké důležité látky obsahují, na jejich hlavní výhody a tedy i na důvody jejich oblíbenosti, prozkoumáme, zda mají Maqui Berry nějaká rizika, a jak se bobule zpracovávají. Dále vám ukážeme nejčastější zkušenosti zákazníků, a také pro vás máme přehlednou tabulku 5 produktů, ze kterých si můžete vybírat.

Původ Maqui Berry

Jedná se o tmavě fialové bobule, které mají přibližnou velikost 0,5 cm, a pochází z daleké Patagonie, kde ji v léčitelství používali místní indiáni z kmene Mapuche. Bobule rostou na stromě, který dorůstá výšky až 5 metrů a můžete se s nimi také setkat pod různými názvy, jako např. chilské wineberry, koelon, ach, clon nebo maquei. Maqui Berry se rychle zařadily mezi jedinečnou skupinu superpotravin, což je název pro určité potraviny, jenž mají na lidský organismus blahodárný vliv.

Příznivé vlivy Maqui Berry na lidský organismus

 • Extrémně silný antioxidant – lidské tělo potřebuje antioxidanty pro zdravou funkci a také pro prevenci před různými chorobami, přičemž jedním z nejdůležitějších vlivů antioxidantů je ochrana před rakovinou a cukrovkou. Mezi další příznivé účinky antioxidantů patří zpomalení stárnutí, nebo podpora imunitního systému.
 • Pomáhá hubnutí – obezita se postupně zařadila mezi největší „zabijáky“ populace ve vyspělých zemích, a tak není divu, že jakákoliv pomoc při snižování nadváhy je vítaná. Tmavě fialové bobule Maqui příznivě působí na rychlost metabolismu, který má mj. na starosti odbourávání tuků, a z toho důvodu lze konzumací bobulí hubnutí dobře podpořit. S těmito účinky souvisí i pomoc Maqui Berry při detoxikaci organismu, neboť odbourávání škodlivých látek z těla je nedílnou součástí snižování nadváhy, a obecně i prevence zdraví.
 • Omezuje pocit hladu – při různých dietách s účelem zhubnout se velmi často objevuje pocit hladu, který je pro mnoho lidí složité překonat, takže účinek Maqui Berry, jenž tento pocit hladu snižuje, je vhodné během hubnutí využít.
 • Antibakteriální vliv – mírný antibakteriální vliv lze s úspěchem zapojit do podpůrné léčby různých infekčních onemocnění a zánětů.
 • Protiplísňové působení – dalším nezanedbatelným účinkem je pomoc v boji proti plísním, čehož lze s úspěchem využít nejenom při různých, zrakem viditelných, kožních plísních, ale zejména v boji proti vnitřnímu zaplísnění těla.
 • Podpora zraku – podobně jako české borůvky, i Maqui Berry pomáhají v prevenci proti zhoršování zraku.
 • Boj proti cholesterolu – vysoká hladina špatného cholesterolu způsobuje mnoho cévních a srdečních onemocnění a fialové bobule tuto hladinu snižují, a jsou proto skvělou prevencí proti zmíněným problémům.
 • Zpomaluje rozvoj HIV – virové onemocnění HIV stále nedokáže současná věda vyléčit, pouze za pomoci léků prodlužuje dobu přežití pacientů. V tomto boji můžou pomoci i Maqui Berry, neboť některé výzkumy ukazují, že bobule potlačují virovou aktivitu HIV.

Kde sehnat Maqui Berry?

Nejdůležitější látky obsažené v Maqui Berry

 • antioxidanty
 • flavonoidy
 • cyanidiny
 • triterpeny
 • esenciální nenasycené mastné kyseliny
 • vitaminy skupiny B
 • vitamin C
 • draslík
 • vápník
 • železo

Nepříznivé účinky Maqui Berry

Pokud budete dodržovat doporučené dávkování, které jednotliví výrobci na svých produktech uvádějí, neměly by hrozit žádné problémy. Přesto je potřeba počítat s možností, že v rámci detoxikace organismu se můžou na začátku užívání objevit průjmy a nevolnost. U malé skupiny jedinců nelze vyloučit alergické reakce, což se ovšem může stát u jakýchkoliv potravin.

Jak můžete Maqui Berry sehnat a jak je užívat

Nejjednodušší cestou je zakoupení speciálních produktů z Maqui Berry, z nichž většina se zpracovává rozemletím a usušením bobulí, to vše za pomoci mrazu. Z toho důvodu se v produktech můžete setkat se zbytky rozemletých jadérek, což by měla být i známka kvality. Jedním z možných tipů, kde nakupovat, je internetový obchod greenfit.cz.

Nejčastěji doporučovaným dávkováním je 1 kávová lžička ráno a 1 lžička večer, buď rozmíchaná ve sklenici vody (nesmí být horká), mléce (maximálně mírně vlažném, nikoliv horkém) nebo jogurtu.

Co říkají zákazníci – nejčastější zkušenosti

Většina lidí, kteří Maqui Berry vyzkoušeli, se shodují na vynikající schopnosti bobulí detoxikovat organismus od škodlivých látek. Tito zákazníci se po kůře z bobulí cítili lépe a zdravěji, a potvrdili čistící účinky Maqui Berry, části z nich se dokonce zlepšil stav pokožky nebo se zmírnilo vypadávání vlasů.

Zkušenosti zákazníků s hubnutím za pomoci bobulí jsou různé, někomu se podařilo snížit nadváhu, a jinému nikoliv. Zde je ovšem potřeba si uvědomit, že pokud lidé nezmění jídelníček a nezačnou cvičit, tak samotné bobule nic nezmůžou, neboť pouze podporují metabolismus, který ovšem musíte rozhýbat pohybem a správnou stravou.

Porovnání vybraných produktů Maqui Berry

Maqui Berry naturalis

Jedná se zřejmě o nejčastěji kupovaný výrobek z tmavě fialových bobulí, neboť získal největší počet těchto certifikátů:

 • bio kvalita pro EU
 • bio kvalita pro ČR
 • vhodný i pro vegany
 • RAW kvalita
 • organická a zdravotně nezávadná potravina podle Ministerstva zemědělství USA
 • „košér“ kvalita – certifikát z USA

Hmotnost balení 100 g vám vydrží na 1,8 měsíce.

Maqui Berry VitalVibe

Bobule pro tento výrobek jsou sbírány z divoce rostoucích stromů, přičemž hmotnost balení je 125 g, a mělo by vám vydržet na 2 měsíce. Produkt získal osvědčení o bio kvalitě.

Maqui Berry Organic

Největší balení z námi vybraných produktů má hmotnost 200 g, což nabízí možnost dlouhou dobu užívání 1 balení, která může dosahovat až 3,2 měsíce. Pokud tedy nechcete opakovaně řešit nákupy bobulí, zvolte tento výrobek, který je v bio kvalitě. V případě, že byste si přáli menší balení, je k dispozici také 80 g produktu.

Maqui Berry Iswari

Jedná se o nejmenší balení z námi zmíněných možností, které váží pouhých 70 g, a přesto by vám mělo vydržet na 1,1 měsíce. Proto pokud si nejste jisti, zda chcete bobule užívat delší dobu, můžete začít s tímto výrobkem. Také zde je jistota bio produkce.

Přehledná tabulka produktů Maqui Berry

Název produktuHmotnost baleníNa jak dlouhou dobu užívání vydrží 1 baleníBio kvalita (certifikát)Celkový počet všech získaných certifikátů
Maqui Berry Naturalis100g1,8 měsíceANO6
Maqui Berry VitalVibe125g2 měsíceANO1
Maqui Berry Organic200g3,2 měsíceANO1
Maqui Berry Organic80g1,2 měsíceANO1
Maqui Berry Iswari70g1,1 měsíceANO1

Jak vidíte, všechny produkty obdržely certifikát Bio kvality, což považujeme za nejdůležitější ukazatel, neboť toto osvědčení potvrzuje, že jsou Maqui pěstovány bez použití chemikálií v čistém prostředí ekologického zemědělství a výrobky tedy neobsahují žádné zdraví škodlivé látky. Z našeho srovnání vychází nejlépe Maqui Berry Naturalis, neboť tento produkt získal celkem 6 certifikátů.

Maqui Berry shrnutí

Věříme, že vám naše Maqui Berry recenze pomohla při rozhodování, zda jsou pro vás fialové bobule vhodné, a jak by mohly pomoci v prevenci a léčbě vašeho organismu. Maqui Berry patří mezi nejúžasnější superpotraviny, které na zeměkouli rostou, a proto byste neměli s jejich využitím dlouho váhat.

Maqui Berry si můžete objednat zde

Maqui Berry recenze, účinky, zkušenosti a diskuze


Tags