Různých zaručených dietních opatření najdete v dnešní době velmi mnoho. Jednou z nich je Mačingová dieta jídelníček a recepty. Základní principy jsou jednoduché, jak se dočtete dále v textu. To samé lze říct o konkrétních jídlech, jejichž ukázky také přinášíme.

Průběh diety podle Mačingové

Dieta je rozdělena do 4 základních etap, z nichž každá má 7 dnů. Celkem se tedy po dobu 28 dnů drží pevně stanovený jídelníček. Velmi důležité je každý den vypít přibližně 4 litry neperlivé vody. Tento objem podpoří detoxikaci organismu.

Etapa č. 1

Prvních 7 dnů je ze všeho nejnáročnější. Drží se velmi přísná dieta, jenž se skládá zejména ze zeleniny a ovoce. Hlavním cílem této fáze je co největší očista organismu. Proto se v rámci stravy doplňují pouze nejdůležitější látky.

Ukázka jídelníčku na 3. den

Snídaně: mrkev, jablko, ořechy, rozinky a med

Oběd: salát z červené řepy a nastrouhaný nízkotučný sýr

Večeře: mrkvový perkelt a nastrouhaný nízkotučný sýr

Etapa č. 2

Během druhého týdne diety se do jídelníčku zařazují bílkoviny a sacharidy. Strava tedy ve dnech 8 – 14 již není tak přísná. V rámci jídelníčku je vhodné podpořit střevní mikroflóru probiotiky.

Ukázka jídelníčku na 8. den

Snídaně: bílý jogurt s vlašskými ořechy, skořicí a medem

Oběd: bezvaječné těstoviny s kedlubnou

Večeře: polévka Boršč

Etapa č. 3

Třetí týden (dny 15 – 21) je vhodné aplikovat zdravou stravu bez větších omezení. To by mělo umožnit lidskému tělu stabilizaci po očistě a také úbytku tělesné váhy.

Ukázka jídelníčku na 17. den

Snídaně: vařené jáhly s ořechy, medem a sušenými švestkami

Oběd: zeleninová polévka a prokládaná cuketa

Večeře: zeleninová polévka

Etapa č. 4

Posledních 7 dnů z 28 měsíční etapy diety podle Mačingové by mělo ukázat, jaké máte výsledky. Nejde pouze o samotný úbytek nadváhy, ale i zdravotní změny a schopnost zdravějšího stravování.

Ukázka jídelníčku na 22. den

Snídaně: pohankové vločky se sojovým mlékem, obohacené nastrouhaným jablkem, medem a ořechy

Oběd: bezvaječné těstoviny s kedlubnou

Večeře: Kuře s celerem

V čem je dieta podle Mačingové přínosná

Po všech 28 dnech pozorovali účastníci diety mnoho příznivých vlivů na lidské zdraví. Jedná se hlavně o:

  • zdravější stravovací návyky
  • zlepšení krevního tlaku
  • snížení hladiny zlého cholesterolu
  • zlepšení stavu kůže, vlasů a nehtů
  • lepší funkce slinivky, jater a štítné žlázy
  • zlepšení metabolismu a tedy efektivnější hubnutí
  • úbytek otoků a bolestí dolních končetin
  • úprava hladiny cukru v krvi

Mačingová dieta a hubnutí

Většina zájemců o hubnutí zaznamenala po uplynutí 28 dnů, ve kterých drželi dietu podle Mačingové, úbytek tělesné váhy. To není nic překvapivého, neboť jídelníček Mačingové není příliš kalorický, pokud se dodržují rozumné porce jednotlivých jídel. V tomto směru tedy může být tato dieta při snižování nadváhy přínosem.

Problémem ovšem je riziko jojo efektu. To může vzniknout v okamžiku, když se dotyčný jedinec vrátí k původním stravovacím návykům. Zrovna tak může hrozit jako důsledek výraznějších dietních omezení, ke kterým dochází hlavně během prvních 7 dnů.

Jak dietu podle Mačingové ještě podpořit?

Odpověď je velmi jednoduchá. Pohybem! Pravidelná pohybová aktivita zvyšuje kondici a spotřebu kalorií. Pro zdravé hubnutí je potřeba, aby byl denní výdej energie vyšší, než její příjem prostřednictvím jídla a nápojů. Cvičení navíc podporuje růst svalů. Ty spotřebovávají energii i v situaci, když se člověk nehýbe.

Vhodnou aktivitu zvolte podle toho, co vás baví. Můžete chodit do posilovny, hrát tenis, jezdit na kolečkových bruslích nebo jenom chodit. Fyzická aktivita je doporučována 3x týdně v délce 1 – 2 hodiny, podle její intenzity.

Mačingová dieta jídelníček shrnutí

Bystří čtenáři určitě pochopili, že Mačingová dieta jídelníček je hodně zaměřena na očistu organismu od různých škodlivých látek. Díky úpravě stravovacích návyků také dochází k váhovému úbytku a zlepšení zdraví. Samozřejmě platí, že pro udržení tohoto trendu je nutné se i po uplynutí 28 dnů dietních opatření stravovat zdravě.