Kustovnice čínská denní dávka

U různých přírodních prostředků s blahodárným vlivem na lidské tělo je vždy důležité vědět, kolik je jich možné zkonzumovat. Díky tomu lze získat maximum účinných látek a současně se vyhnout případným rizikům, které v sobě může některý dar přírody skrývat. Jedním z nich je kustovnice čínská, jenž nabízí prostřednictvím svých plodů doslova záplavu příznivých a léčivých látek. Proto jsme se v dnešním článku zaměřili na to, jaká je správná denní dávka kustovnice čínské.

Kolik jíst bobulí kustovnice čínské

Nejpřirozenější formou jejich příjmu jsou čerstvé nebo sušené bobule. Pro jejich konzumaci neexistují žádná závazná a nepřekročitelná doporučení.

Přesto se obvykle uvádí tyto informace:

  • dospělý člověk a dospívající děti můžou sníst až 30ks bobulí denně (někteří výrobci uvádějí 20g denně)
  • děti od 2 do 10 let pouze několik bobulí za den (někteří výrobci uvádějí 5 – 10g denně)
  • děti do 2 let by neměly bobule kustovnice konzumovat

Objednat Kustovnici čínskou >>

Dávkování je také vhodné uzpůsobit tělesné hmotnosti jedince. Vliv hraje i to, jestli máte k dispozici čerstvé bobule nebo sušené. Sušených lze konzumovat o trochu více, čerstvých méně.

Šťáva z kustovnice čínské a dávkování

Na dnešním trhu se nabízí hned několik šťáv z plodů Goji. Každá z nich má jiné složení a odlišný obsah šťávy. Proto nelze dát žádný univerzální návod na přesné dávkování. Vždy je nutné si přečíst etiketu, kde musí být správné dávkování uvedeno.

Nejčastěji se setkáte s doporučením na 30 – 60g šťávy denně pro dospělého. Pro děti to bývá poloviční dávka.

Ostatní formy kustovnice čínské a jejich dávkování

Pro zájemce o kustovnici čínskou jsou k dispozici i extrakty ve formě prášku nebo tobolek. Zde je dávkování jednoznačně určeno výrobcem daného doplňku stravy na etiketě obalu.

Dávkování kustovnice čínské závěr

Správnou denní dávku kustovnice čínské byste neměli podcenit. Jestliže byste ji konzumovali ve větším množstvím, můžete mít problémy se spánkem, jelikož podporuje bdělost. To samé hrozí i u dětí. Větší dávky plodů v jakékoliv formě by navíc mohly, hlavně u dětí, podráždit zažívání.

Objednat Kustovnici čínskou >>

Kustovnice čínská denní dávka