Konopné semínko recenze, účinky, zkušenosti a diskuze

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (2 hlasů, průměr: 3,00 z 5) - Hlasujte!
Nahrávám...

Konopné semínko se během posledních několika let propracovalo do popředí zájmů nejenom všech zájemců o zdravý životní styl, ale také hubnutí. V naší recenzi se podíváme na jeho vlastnosti a účinky, představíme si konkrétní produkty, jež si můžete zakoupit a podíváme se i na nejčastější námitky kritiků konopného semínka.

Co je konopné semínko

Konopné semínko, které se užívá kvůli hubnutí a zdraví rozhodně není žádná droga, protože se sklízí z technického konopí, konkrétně rostliny Cannabis L. Sativa, jenž neobsahuje omamnou látku THC.

Proč a v jakých případech je konopné semínko užitečné

 • Imunitní systém – díky obsahu globulinu se konopné semínko dostává na seznam všech zájemců o silnější imunitní systém.
 • Protizánětlivé účinky – v konopném semínku jsou omega 9 mastné kyseliny, které mají významný účinek proti zánětlivým procesům v organismu.
 • Bezlepková potravina – vzhledem k tomu, že konopná semínka neobsahují lepek, jsou vhodné i pro nemocné celiakií.
 • Zázrak pro vegetariány a vegany – díky vysokému obsahu bílkovin jsou nezbytnou součástí stravy vegetariánů a veganů, kterým konopné semínko může nahradit jejich nedostatek v důsledku odmítání konzumace masa, u veganů i vajec a mléčných produktů.
 • Proti únavě a nervozitě – velký počet vitaminů skupiny B, které konopné semínko obsahuje, je skvělou volbou pro všechny, kteří trpí stresem, nervozitou, psychickou i fyzickou únavou.

Konopné semínko pomáhá i proti dalším nemocem a podporuje jejich léčbu

Konopné semínko má široce-spektrální vliv na lidské zdraví a choroby. Jedná se zejména o tyto onemocnění:

 • rakovina
 • Parkinsonova choroba
 • premenstruační syndrom
 • reguluje hladinu cholesterolu v krvi
 • léčí akné
 • srdeční problémy
 • cévní choroby
 • Alzheimerova choroba
 • roztroušená skleróza
 • artritida
 • zažívací problémy
 • a další

Objednat konopné semínko

Konopné semínko a hubnutí

Konopné semínko je skvělým doplňkem stravy v rámci redukčních diet, neboť obsahuje mnoho cenných látek, které jeho konzumací doplníme a nemusíme jíst jiné kaloričtější potraviny. Dalším bonusem je podpora tvorby svalové hmoty, což se pro snižování nadváhy také hodí. Bílkoviny, které konopné semínko obsahuje tento proces podporují a je známo, že čím více svalů máte, tím více tuků spalujete i během odpočinku, neboť svaly v tomto stádiu také potřebují energii, kterou si berou z uložených tuků.

Jak se konopné semínko užívá

Nejvhodnějšími variantami je jejich konzumace za syrova v oloupaném stavu, dále je můžete rozemlít, anebo je nechat naklíčit. Setkat se můžete i s přípravou čaje nebo mléka, ale my vám doporučujeme první tři zmíněné varianty. V dnešní době není nejmenší problém koupit konopná semínka, ovšem měli byste dbát na to, aby byly v bio kvalitě, tedy pocházely z ekologického zemědělství bez použití herbicidů a pesticidů.

Vyzkoušet můžete i tyto produkty:

COUNTRY LIFE Bio konopné semínko neloupané 250 g

Neloupaná semínka se vyznačují pevnou slupkou, proto je vhodnější je kupovat zejména tehdy, jestliže je chcete nechat vzklíčit a teprve pak konzumovat. Někteří milovníci konopných semínek je konzumují i bez klíčení, ale v takovém případě vám doporučujeme je namočit na několik hodin do vody, aby změkly. Pak je můžete chroupat samotné, nebo je lze přidat například do zeleninového salátu.

COUNTRY LIFE Bio konopné semínko loupané 100 g

Loupaná semínka již nemusíte nijak upravovat a můžete je konzumovat přímo. Pokud by vám samotné příliš nechutnali, je možné z nich udělat jednu z ingrediencí do různých salátů, na chleba, do pečiva nebo jogurtu. Koupě loupaného semínka je finančně nákladnější, než neloupaného, což je dané tím, že výrobce musí produkt oloupat.

MONVITALY káva Cannabissimo Coffee mletá 250 g

Jestliže patříte mezi milovníky kávy a chcete si konzumaci užívání konopných semen oživit, mohla by vás oslovit káva, která je připravena z kvalitní kávy Arabica a Robusta s přimíchaným obsahem konopných semínek. Tento produkt tak kombinuje výhody kávy a konopných semen, což je rozhodně neodolatelná nabídka, jelikož si můžete například připravit klasického turka, překapávanou kávu nebo espresso, záleží na vaší chuti.

Konopné semínko – námitky a pochybnosti

Tak jako každá potravina, i konopné semínko vzbuzuje pochyby. Nejčastěji se můžete setkat s neznalostí, neboť mnoho lidí si stále myslí, že konopné semínko musí vždy obsahovat psychoaktivní látku THC a tedy že ho jedí jenom uživatelé drog. Tento mýtus jsme vyvrátili hned v úvodu, kde jsme uvedli, že konopné semínko pochází z technického konopí bez THC.

Druhým nejčastějším negativním názorem je to, že konopné semínko nemá na zdraví a hubnutí žádné účinky. Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní produkt, přicházejí výsledky hubnutí a zlepšení zdraví v různě dlouhých intervalech a mnoho konzumentů nemá dostatek trpělivosti – rostlinám trvá o něco déle, než přinesou účinky, na rozdíl od chemie, ale zato jsou zdravé a neškodí.

Konopné semínko závěr

Věříme, že jsme vám konopné semínko dostatečně představili a vysvětlili jeho výhody, včetně rozdílu v konzumaci loupaných a neloupaných semínek. Tento zázrak přírody má tolik úžasných vlivů, že byste si neměli nechat ujít příležitost ho vyzkoušet!

Objednat konopné semínko

Konopné semínko recenze, účinky, zkušenosti a diskuze


Tags

1 Comment