Námi recenzovaná ketonová dieta, obecně známá pod termínem ketodiet, je určena speciálně pro ženy. Jedná se tedy o dietu, která konečně respektuje rozdíly mezi fungováním ženského a mužského těla. Zatímco se muži při snižování nadváhy můžou opřít mj. o testosteron, u žen tomu tak není. O to více je pro ně důležité, aby byl jídelníček správně sestavený, což podporují i ketodiet názory odborníků.

Hlavní výhody ketodiety

 • Nikdo nehladoví – v průběhu ketonové diety nedochází k hladovění. Sestavený jídelníček je velmi vyvážený a předchází riziku, že se člověk nakonec neovládne a „vyluxuje“ celou lednici.
 • Bez složitého vyvářeníketodieta nabízí speciální produkty, které lze snadno a rychle připravit. Zahrnuje různé instantní ketonové jídla, polévky, nápoje nebo dokonce omelety.
 • Jídelníček bez počítání – nikdo nemusí složitě počítat kalorie a hlídat, jestli nepřekročil denní dávku. Ketonová strava je pro každý den jednoznačně určena tak, abyste mohli hubnout s čistou hlavou.
 • Pravidelná strava – každý den je v rámci ketonové diety k dispozici 5 jídel, včetně teplé stravy.
 • S minimem pohybu – u této diety není nutné intenzivně cvičit nebo sportovat, neboť i přesto funguje.
 • Minimální riziko jojo efektu – na rozdíl od jiných dietních opatření ketodiet nabízí snížení tělesné nadváhy bez jojo efektu, pokud se dodrží doporučený přechod na vhodnou stravu po skončení dietních opatření.
 • Vyvážená strava – ketonové jídlo od Ketofit.cz má certifikaci a splňuje podmínky adekvátní stravy. Proto nehrozí problémy s nedostatkem některých vitaminů, minerálů či dalších důležitých látek.
 • Nejsou ohroženy svaly a šlachy – zatímco u různých redukčních diet hrozí úbytek svalové hmoty a někdy dokonce dochází ke zhoršení stavu šlach, u ketodiety toto nehrozí.
 • Dochází ke spalování tuků – ketodiet funguje na principu regulace sacharidů. Speciální stravou dojde během 2 dní k jejich vyčerpání a lidské tělo je tak nuceno začít čerpat energii z tukových zásob.

Nevýhody ketodiety

Většina dietních opatření má nějaké nevýhody nebo omezení. Instantní ketonová dieta není v tomto směru žádnou výjimkou.

Jedná se zejména o tyto nevýhody:

 • Nesmí se konzumovat alkohol – konzumace alkoholu ruší účinky ketodiety.
 • Ketostrava bez výjimek – doporučený jídelníček je nutné dodržovat, což zahrnuje i pravidelnost. Jakékoliv vynechání ketonového jídla může narušit proces hubnutí.
 • Je nutné hodně pít – dodržování pitného režimu je součástí každé diety. Pokud nebudete dostatečně pít, můžou přijít bolesti hlavy nebo zácpa.
 • Zápach z úst – nepříliš voňavý dech je jednou z nepříjemných nevýhod ketonové stravy. Je to ale současně i ukazatel, že probíhá spalování tuků. Řešením jsou různé ústní vody nebo bylinné oleje, kterými si čas od času potřete ústa.
 • Není vhodná pro každého – ketodietu nemůžou držet těhotné a kojící ženy, není vhodná u některých druhů alergií (např. mléko, lepek, sója, ryby), při cukrovce, dně, bulimii, anorexii, žlučových kamenech, chorobách srdce, ledvin, jater, krve nebo metabolismu. Jestli jste na pochybách, zda kvůli vašemu zdraví můžete ketostravu konzumovat, zeptejte se nejprve vašeho odborného lékaře.

Recenze a názor na ketodietu

Ketonová dieta patří nepochybně k velmi zajímavým možnostem, jak zhubnout. Jestliže je dodržována podle doporučení vyškolených poradců, je účinná. Nabídka speciální ketostravy je poměrně široká, takže se nikdo nemusí bát, že by se pro něj stal tento jídelníček monotónní. To platí i pro nejdelší fázi diety, která trvá 4 týdny. Pravdou ovšem je, že ani po skončení tohoto období nelze s ketostravou zcela přestat. Ještě dalších 37 dní je postupně omezována, což je důležitá cesta za účelem eliminace vzniku jojo efektu.

Zájemce o hubnutí prostřednictvím ketodiety je potřeba vždy upozornit, že dietní režim musí striktně dodržovat. Jakékoliv jeho porušení může způsobit, že lidský organismus vypadne ze stavu „ketózy“, což je nezbytné pro účinné spalování tuků. Tím se celý proces snižování nadváhy prodlouží až o 2 dny. Nemluvě o tom, že může dojít k narušení hladiny glykémie a tím pádem hrozí nástup vlčího hladu.

Shrnutí ketodiet názor odborníka

Celkově lze tedy konstatovat, že pokud nemáte nějaké zdravotní omezení a chcete zhubnout, může být ketonová dieta vhodná cesta. To ostatně podporují i různé ketodiet názory odborníků.

Ketodiet diskuze

Máte zkušenost s Ketodiet nebo jinou alternativou ketonové diety? Zapojte se do naší diskuze.