Jak zhubnout 5 kg

Snížení tělesné váhy je snem mnoha žen i mužů, jelikož současný životní styl, ve kterém chybí dostatek pohybu, nahrává ukládání tuků. Dobrému pocitu i zdraví může být prospěšné zhubnutí i v případě několika kilogramů, o čemž se každý může jednoduše přesvědčit. V našem článku se dozvíte, jak zhubnout 5 kg a v čem vám to může prospět.

Hlavní mýty o hubnutí

Ještě předtím, než si vysvětlíme, jak zhubnout 5 kg, je důležité si uvědomit, že hubnutí by mělo být zdravé a v souladu s lékařskými doporučeními. Proto primárně vyvrátíme 2 hlavní chyby, kterých se zájemci o hubnutí často dopouštějí.

 1. Chci zhubnout 5 kg za několik dní – tento cíl je naprosto chybný a většinou i nereálný. Je potřeba si uvědomit, že zdravé hubnutí bez jojo efektu znamená snížení tělesné váhy o 0,5 – 1 kg týdně. Pokud budete hubnout rychleji, počítejte s jojo efektem a jsou možné i další zdravotní problémy.
 2. Radikální diety jako řešení – s výjimkou radikálních diet pod dohledem lékaře ze zdravotních důvodů se jedná o cestu, která z dlouhodobého hlediska přinese pouze zklamání a ještě riskujete poškození organismu. Pokud tedy hubnete extrémně rychle, měli byste přehodnotit váš jídelníček, který zřejmě nebude v pořádku, pomineme-li možnost nějaké choroby, která rychlé hubnutí sama o sobě může způsobit.

Nejdůležitější rady pro zhubnutí 5 kg

Úprava jídelníčku

Nejdůležitějším krokem u hubnutí je změna stravovacích návyků a omezení nevhodných potravin. Hlavní principy:

 • jezte malé porce 5x denně
 • pijte 2 – 3 litry denně (pouze čistá voda nebo neslazené čaje)
 • vynechte tučné, smažené a sladké potraviny
 • vyhýbejte se nadměrnému solení

Ukázka dietního jídelníčku

 • Snídaně – 1 celozrnný plátek chleba s nízkotučným sýrem a 1 rajče
 • Svačina – 1 bílý nízkotučný jogurt
 • Oběd – vařená zelenina s dušenou rybou
 • Svačina – jablko
 • Večeře – zeleninový salát

Cvičení

Bez pohybu nebudou výsledky hubnutí nijak valné, většinou jsou dokonce nulové. Co by tedy mezi vašimi aktivitami nemělo chybět:

 • každý den svižná procházka v rozsahu nejméně 1 hodiny
 • aerobní cvičení v délce 30 – 60 minut nejméně 2x týdně
 • jízda na kole nebo rotopedu minimálně 2x týdně o délce 45 minut a více

Ačkoliv na první pohled platí přímá úměra, že čím více a častěji budete cvičit, tím rychleji zhubnete, tak nezapomínejte na dostatečnou regeneraci organismu a nepřepínejte se zejména na začátku hubnutí.

Ve vašich aktivitách by neměla chybět každodenní procházka rychlým krokem, která má blahodárný vliv jak na hubnutí, tak na celkové zdraví. Pokud nemáte dostatek času, vystupte třeba během cesty do práce o jednu až dvě zastávky dříve a zbytek dojděte pěšky.

Doplňky stravy jako pomoc při hubnutí

Zelená káva

Při hubnutí vám můžou pomoci i různé doplňky stravy, které snižování nadváhy podporují svými účinnými látkami. Doporučit vám můžeme zelenou kávu, známou též pod anglickým názvem Green Coffee, kterou si můžete zakoupit v tobolkách nebo ve formě nápoje. Green Coffee omezuje chuť na sladké a snižuje chuť k jídlu. Navíc obsahuje kofein, který vás při únavě „nakopne“, ale dejte si pozor na předávkování kofeinem.

Nidora systém přirozeného hubnutí

Nidora je prášek, kterým si posypete jídlo a při jeho konzumaci dochází prostřednictvím hormonů v mozku k pocitu plnosti, a omezují tak pocit hladu. Za úspěchem produktu stojí krystaly tastantů, ze kterých je prášek vyrobený. Prášek se nesype do vody a dalších tekutin, používá se pouze na potraviny pevné nebo husté konzistence. Nidora je vhodná pro každého s výjimkou dětí a lidí trpících alergií na sóju a mléko, neboť výrobek může obsahovat stopy těchto látek.

Nemůžete zhubnout? Vyhledejte odborníky

Pokud se vám nedaří zhubnout ani za pomoci výše uvedených rad, můžete se obrátit na odborníky z dietetického centra NATURHOUSE, kde vám poradí, jak zhubnout 5 kg a navíc vás celým procesem hubnutí budou provázet. Právě pravidelná kontrola 1x týdně ve formě konzultace s výživovým poradcem NATURHOUSE je hlavní výhodou a současně motivací pro všechny, kdo chtějí zhubnout. Princip NATURHOUSE je postavený na úpravě jídelníčku, snadných cvičení a bylinných doplňch stravy NATURHOUSE.

V našem článku jsme se pokusili uvést maximum hlavních rad a informací k tomu, jak zhubnout 5 kg. Praxe ukazuje, že kombinace úpravy jídelníčku, cvičení, doplňků stravy a případně pomoci výživových poradců, je efektivní a přináší výsledky. Nyní již zbývá jen to, abyste se rozhodli zhubnout a začali pracovat na krásnějším a zdravějším vzhledu.

Jak zhubnout 5 kg


Categories Jak zhubnout