Jak vybrat krabičkovou dietu

Krabičková dieta dorazila před několika lety i do České republiky a postupně se stala fenoménem v oblasti hubnutí. Tento relativně jednoduchý a účinný systém nabízí mnoho firem, ale současně není jednoduché se v nabídce vyznat. V dalším textu si vysvětlíme, na jakém principu dieta funguje a hlavně to, jak vybrat krabičkovou dietu, abyste se nenechali napálit.

Co je to krabičková dieta

Celý princip je založený na dodavatelské formě zdravého jídla ve formě krabiček do domu. Specializovaná společnost pro vás připraví nejčastěji 5 krabiček s jídlem pro každý den (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře) a vy byste neměli jíst již nic jiného. Složení stravy v krabičkách by mělo splňovat všechny předpoklady zdravé a plnohodnotné stravy, současně ale její složení přispívá k hubnutí. Optimální hubnutí by za pomoci krabičkové diety mělo být 4 až 6 kg měsíčně, v závislosti na míře vaší nadváhy. Krabičkový systém je velmi jednoduchý a časově úsporný, protože přinesené jídlo je v krabičkách připravené ke konzumaci, stačí ho jen ohřát v mikrovlnné troubě.

Na celém procesu je zajímavé i to, že obvykle jsou krabičky s jídlem dodávány v pondělí až pátek, přičemž o víkendu si zákazník může vyzkoušet, zda se dokáže samostatně stravovat zdravým způsobem.

5 hlavních výhod krabičkové diety

 • jednoduchost
 • časová úspornost
 • nemusíte přemýšlet nad tím, co jíst můžete a co ne
 • správná rychlost hubnutí
 • nemusíte vařit ani nakupovat potraviny

5 nevýhod krabičkové diety

 • nikdo vás nekontroluje, a tak můžete jíst více, než jen jídlo v krabičkách
 • riziko jojo efektu, pokud se vrátíte k původnímu stravování
 • nic vás nenutí k získání informací o složení stravy
 • nesmí se pít alkohol, protože má hodně kalorií
 • během prvních dnů můžete mít trochu hlad v důsledku menších porcí jídla rozdělených do celého dne

7 kroků, jak vybrat krabičkovou dietu

 1. Informace o firmě – nejprve si zjistěte co nejvíce informací o společnosti, která krabičkovou dietu nabízí. Podívejte se na její stránky, vyzkoušejte jak komunikuje se zákazníkem a nezapomeňte si přečíst reference a zkušenosti ostatních zájemců o hubnutí.
 2. Nekupujte zajíce v pytli – ověřte si, zda je firma dostatečně vstřícná, což se projevuje pravidelným a včasným podáním informací o jídelníčku na každý den. Důležitá je i možnost výměny některých potravin, pokud na ně zrovna nemáte chuť nebo je nemůžete ze zdravotních důvodů.
 3. Odborné zázemí je nutností – součástí nabízených služeb by měly být informace o složení jídelníčku jak s ohledem na kalorické hodnoty potravin, tak na podíl bílkovin, sacharidů apod.. Zajímejte se i o to, kdo výživový režim sestavuje a jaká je jeho odbornost.
 4. Bez hygieny se neobejdete – hned od prvního dne se dobře podívejte, za jakých podmínek jsou krabičky s jídlem doručovány. Pokud zjistíte, že vůz nevyhovuje hygienickým normám nebo řidič porušuje základy hygieny, změňte bez váhání dodavatele.
 5. Hlídejte si bílkoviny a vápník – v jídelníčku by neměly chybět potraviny, které vám dodají bílkoviny. Mezi takové patří maso, vejce, jogurty nebo sýry. Sýry a jogurty by se v jídelníčku měly vyskytovat i proto, abyste tělu, zejména kostem a zubům, dodávali dostatek vápníku.
 6. Není ryba jako ryba – v každé dietě by měla být nejméně 1x týdně ryba. Vhodné jsou v tomto směru hlavně mořské ryby, jako tuňák, losos nebo treska.
 7. Pestrost nezačne nudit – složení jídelníčku by se mělo pravidelně obměňovat, protože pokud by se příliš často opakovaly totožná nebo velmi podobná jídla, přestanou vám chutnat a ztratíte motivaci k hubnutí za pomoci krabičkové metody.

Jak jste si mohli přečíst, tak vybrat správnou firmu nemusí být zcela snadné. Pokud jsme vám prostřednictvím tohoto článku pomohli k postupu, jak vybrat krabičkovou dietu, jsme rádi a držíme vám palce, abyste zhubli tolik, kolik si představujete. A na úplný závěr pro vás máme malý tip – pokud chcete zdravě zhubnout, nechte si nejdříve sestavit dietní plán na míru od výživového poradce NATURHOUSE, a podle doporučeného složení stravy přímo pro vás teprve vybírejte dodavatele krabičkové diety v souladu s obdrženými doporučeními.

Jak vybrat krabičkovou dietu


Tags
Categories Diety na hubnutí