Jak se zbavit celulitidy

Pomerančová kůže je sice estetický problém, ale to neznamená, že by byla ignorována. Právě naopak. Téměř každý, kdo jí byl postižen, se proti ní snaží nějakým způsobem bojovat. Proto jsme pro vás připravili 10 tipů, jak se zbavit celulitidy.

1. Úprava jídelníčku

Mezi důležité faktory, jenž předcházejí vzniku nebo zhoršování celulitidy, je strava. Vhodný jídelníček by neměl obsahovat příliš živočišných zdrojů. Jedná se zejména o tuky a bílkoviny. Omezit je nutné také cukry a solení. Pekařské výrobky z bílé mouky se doporučuje nahradit celozrnnými produkty.

U nápojů je vhodné preferovat neperlivou vodu a bylinné čaje. Zcela nevhodné jsou jakékoliv slazené a energetické nápoje, zrovna tak i alkohol. Přehánět by se nemělo ani pití kávy. Co se týká džusů, tak smysl mají pouze čisté zeleninové a částečně ovocné šťávy, bez jakýchkoliv přísad. Jinými slovy, na kupované džusy v krabicích nebo PET lahvích zapomeňte. Obecně platí, že je vhodné vypít alespoň 2,5l tekutin za den.

2. Pravidelný pohyb

Bez pohybu se zdraví zhoršuje. Proto nikoho nepřekvapí, že také proti celulitidě je nutné se hýbat. Stačí běžné aktivity. Chůze, jízda na kole, běh, jízda na kolečkových bruslích nebo plavání. Důležitá je pravidelnost. Optimální je pohyb každý den. Pokud nemáte tuto možnost, vyhraďte si na intenzivnější cvičení alespoň 3 dny v týdnu, pokaždé v délce 1,5 hodiny.

3. Reflexní terapie

Reflexní terapie nabízí jednoduchou šanci, jak podpořit důležité orgány v těle. Jedná se zejména o ledviny a játra. Součástí reflexní terapie je také snadná lymfatická masáž. Výhodou této metody je, že se jí může naučit úplně každý. Navíc ji lze provádět bez pomoci druhého a je tedy zdarma.

4. Lymfatická masáž

Najděte si zkušeného maséra a choďte pravidelně na lymfatickou masáž. Lymfy odvádějí z těla škodlivé látky. Některé z nich totiž můžou, v dlouhodobém horizontu, poškozovat buňky a přispívat k rozvoji celulitidy.

Lymfatické masáže je nutné provádět s opatrností a nemělo by se s nimi experimentovat. Nevhodné jsou pro onkologické pacienty, při problémech s cévami a u některých dalších nemocí. To by měl ovšem dobrý masér vědět.

5. Nejenom vitamíny

Lidský organismus potřebuje k dobrému fungování všechny důležité látky. Proti celulitidě jsou podstatné zejména vitamíny C, E a B12. Kontrolovat by se měla i hladina kolagenu, jenž vypíná pokožku a tím působí proti celulitidě.

6. Domácí masáž

Domácí masáže lze provádět buď za pomoci speciální masážní rukavice nebo ve sprše. U sprchové masáže jde dobře využít střídání proudu teplé a studené vody. Obě varianty podporují pružnost a prokrvení kůže. Doporučujeme je kombinovat.

7. Psychická hygiena

Velmi důležité je vyhýbat se stresu a být v psychické pohodě. To přispívá k prevenci a zlepšení pomerančové kůže. Proto se vyplatí cvičit jógu, meditovat nebo se věnovat různým mentálním cvičením, které vnitřní klid podpoří.

8. Kosmetické přípravky

Kosmetický průmysl nabízí široké spektrum produktů, které mají pomáhat proti celulitidě. Jelikož každé tělo je jiné, nelze říct, že něco stoprocentně zabere. Je potřeba produkt otestovat. Obecně ale doporučujeme produkty založené spíše na přírodní bázi. Za všechny jmenujme například výtažek z břízy.

9. Kosmetické zákroky

Salóny krásy v dnešní době nabízejí mnoho různých zákroků proti pomerančové kůži. Jejich výsledky jsou znovu hodně individuální. Tedy vám zřejmě nezbude nic jiného, než je vyzkoušet. Příkladem může být radiofrekvence. Při ní dochází za pomoci elektrod k prohřívání pokožky. To podporuje přeskupení kolagenových vláken, jenž mají přímý vliv na stav kůže.

10. Pozor na velké změny tělesné váhy

Samotná nadváha není u pomerančové kůže takovým problémem, jako velké změny tělesné váhy. To znamená, že pokud se potýkáte například s jojo efektem, jste typickým kandidátem na vznik celulitidy. Samozřejmě, že výrazně větší riziko mají ženy, které k ní mají větší dispozice. I to je důvod, proč si hlídat stabilní a rozumnou tělesnou váhu. Pokud hubnete, nemělo by se tak dít radikálně a tedy příliš rychle, ale postupně.

Jak se zbavit celulitidy závěr

Z výše uvedených tipů „jak se zbavit celulitidy“ jednoznačně vyplývá, že je nutné učinit celý komplex opatření. Čím více, tím lépe. Naopak pouze 1 krok téměř určitě nebude stačit. Věříme, že se i díky našim radám dokážete celulitidy zbavit nebo její projevy alespoň zmírnit.

Jak se zbavit celulitidy