Jak rychle zhubnout 10 kg

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (7 hlasů, průměr: 4,71 z 5) - Hlasujte!
Nahrávám...

Pokud potřebujete rychle shodit nadbytečné kilogramy a nevíte, jak rychle zhubnout 10kg, poradíme vám. S námi se nejenom dozvíte, jaký postup nejlépe funguje, ale také vás upozorníme na rizika rychlého hubnutí, a na to, jak předejít rizikovému jojo efektu, který po skončení dietních opatření postihuje mnoho rychle hubnoucích lidí.

7 rad, jak rychle zhubnout

 1. Omezte kalorie – spočítejte si denní příjem a výdej kalorií. Platí jednoduchá rovnice, že čím méně kalorií přijmete a více vydáte, tím rychleji zhubnete. Samozřejmě, že toto omezení musí mít určitou mez, neboť ke zdravé funkci lidského těla kvalitní potraviny potřebujeme. Nezapomínejte na to, že i nápoje, s výjimkou čisté vody nebo neslazeného čaje, nějaké kalorie obsahují.
 2. Vyřaďte nevhodné skupiny potravin – nezávisle na denním příjmu kalorií byste se měli vyvarovat několika skupinám jídel, jedná se zejména o:
 • tučná jídla
 • plnotučné a polotučné mléčné produkty
 • smažená a pečená jídla (péct můžete pouze bez použití olejů)
 • uzeniny
 • slané a sladké pochutiny
 • výrobky z mouky
 • slazené nápoje
 • alkohol

Z výše uvedeného vyplývá, že nosnými potravinami v dietě pro rychlé zhubnutí jsou zelenina a ovoce, přičemž u ovoce se vyvarujte vysokokalorických druhů, jako jsou např. banány.

 1. Zavodňujte – během přísných diet dochází k velkému odvodňování, přičemž ztráta vody z organismu může zkreslovat reálné výsledky hubnutí. Pitný režim je tedy při jakékoliv dietě důležité dodržovat.
 2. Nehladovte – dramatické omezení příjmu kalorií často přináší pocit hladu, který v konečném důsledku nejenom, že může způsobit porušení dietních opatření, ale tělo bude reagovat tak, že zpomalí metabolismus a začne si držet zásoby tuků, aby mělo odkud čerpat energii. Jezte tedy malé dietní porce a častěji (ideálně 5 až 6x za den); řešením můžou být i různé instantní nápoje nebo tablety určené na hubnutí.
 3. Cvičte – jestliže chcete mít dobré a rychlé výsledky, snažte se pravidelně cvičit, přičemž význam má pohyb nejméně v délce 1 hodiny, a tepovou frekvenci udržujte maximálně na 70% vašeho tepového maxima.
 4. Regenerujte – po každém fyzickém výkonu nechte organismus dostatečně odpočinout. Pokud nejste na zátěž zvyklí, budete ze začátku potřebovat více času.
 5. Hlídejte si živiny – pokud omezíte váš jídelníček, může se stát, že vám postupně začnou chybět důležité vitaminy a minerály, což ohrozí vaše zdraví. Při rychlé snaze o hubnutí se vyplatí doplňovat nezbytné látky za pomoci různých komplexních doplňků stravy.

Co dělat po rychlém zhubnutí

Pokud se vám podařilo rychle sundat 10 kg, tak vězte, že tím to nekončí, jestliže nebylo vaším cílem jednorázové obléknutí šatů na nějakou společenskou akci. Snažte se zachovat většinu výše uvedených opatření, ale tak, aby vám nechyběla energie, živiny a neměli jste pocit hladu. Případná přísná dietní opatření přehodnoťte ve zdravější stravu, přičemž přechod z přísné diety na mírnější by měl být postupný, abyste se vyvarovali jojo efektu, a znovu nezačali přibírat na tělesné váze.

Hlavní rizika rychlého hubnutí

Považujme za nutné vás upozornit, že rychlé hubnutí má svoje rizika, které byste měli před zahájením přísné diety zvážit:

 • destabilizace metabolismu
 • úbytek svalové hmoty
 • zhoršení zdravotního stavu v důsledku úbytku důležitých látek
 • zhoršení zažívání (pálení žáhy, bolesti žaludku apod.)
 • komplikace střevní činnosti (střídání průjmů a zácpy)
 • a jiné

Radikální dietní opatření by neměli držet nemocní lidé, těhotné a kojící ženy. Pokud si nejste jisti, zda můžete rychle hubnout, obraťte se na vašeho lékaře.

Rychlé hubnutí závěr

Jestliže dokážete dodržet naše pravidla a váš zdravotní stav to umožňuje, tak výsledná odpověď na otázku jak rychle zhubnout 10kg by měla být uspokojivá až výborná, v závislosti na vaší snaze. Přesto se domníváme, že rizika rychlého hubnutí jsou natolik významná, že by bylo lepší, kdybyste si nechali sestavit dietní jídelníček od profesionálních výživových poradců.


Jak rychle zhubnout 10 kg


4 komentáře

 • Miya

  25.7.2016 at 00:38

  10 kg není žadný problem. Já jsem tolik zhubla za 2 měsice. Využila jsem pilulky a vím že nekaždý musí to chtit, ale myslím, že to, co jse brala je uplně bezpeční.

 • sanita

  27.7.2016 at 00:44

  Jak to víte? Jste lekařka? Co jste brala?

 • jarka

  27.7.2017 at 09:49

  Ja mam zase vyborne zkusenosti s progresivnim fitness korzetem doporucila mi jej pred mesicem moje nejlepsi kamaradka a za 28 dni se mi povedlo zhubnout 7cm v pase. kupovala jsem jej na eshopu http://www.korzetynahubnuti.cz

 • David

  5.2.2019 at 22:17

  Já sem začal pravidelně jist vyřadil jsem veškeré pečivo a přílohy k hlavnímu jídlu krom zeleniny a 10 kilo šlo za 4 týdny a pořád to jede dolů začínal jsem na 155kg při výšce 193 cm teď po 5ti týdnech mám 143kg po jídle 2x denně jim fibroky člověk po nich nemá hlad můžu doporučit v naturhausu koupíte za 260kc ale v Rakousku za cca 4.3 eur