Hubnutí rychle 5 kg

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (3 hlasů, průměr: 4,00 z 5) - Hlasujte!
Nahrávám...

Otázka, jak na hubnutí rychle 5 kg, trápí mnoho zájemců o hubnutí. Je to logické, jelikož tento počet kilogramů není nijak vysoký. Současně ale nikdo nechce na výsledky čekat příliš dlouho. Jaké jsou tedy k dispozici možnosti?

Existují 2 cesty, jak zhubnout 5 kg

1. Velmi rychlé snížení tělesné váhy

Tento velmi často vyhledávaný proces slibuje zhubnutí o 5 kg během 1 – 2 týdnů. Hlavní podmínkou je radikální změna jídelníčku, který je nutné dočasně výrazně omezit. To znamená přísné snížení denního příjmu kalorií na nezbytné minimum, aby lidský organismus dokázal fungovat. Zapomenout nesmíte ani na pitný režim. Pít byste měli hlavně čistou vodu po douškách, přičemž denní limit tekutin by neměl překročit 1,5 litru.

Dalším krokem je zvýšení fyzické aktivity. Také v tomto případě bude nutný radikálnější přístup. To znamená intenzivní cvičení několikrát denně. Tento přístup samozřejmě vyžaduje hodně času a nejde to vydržet příliš dlouho, neboť tělo nemá příliš času na regeneraci.

Hlavní výhody rychlého hubnutí během 1 – 2 týdnů

Jedinou výhodou je rychle snížení tělesné váhy. Nic víc a nic méně. Je proto na zvážení každého, zda se jedná o dostatečný důvod. Zejména s přihlédnutím k níže uvedeným nevýhodám.

Hlavní nevýhody rychlého hubnutí během 1 – 2 týdnů

 • Vysoké riziko jojo efektu – jakékoliv extrémně rychlé hubnutí je přímou cestou k tomu, aby se kilogramy brzy vrátily, jakmile se přejde na standardní režim.
 • Narušení metabolismu – je potvrzeno, že nevyvážené diety nebo chybné dietní opatření narušují metabolismus lidského těla a tedy i spalování tuků. Proto se obvykle stává, že při opakovaných rychlých dietách má člověk čím dál větší problém zhubnout, zejména trvale.
 • Zdravotní riziko – výrazné omezení stravy a navýšení pohybu, na který tělo není zvyklé, s sebou nese hodně zdravotních rizik. Například se může jednat o rozhození zažívacího systému. Zájemce o zhubnutí si ovšem také může přivodit různé zranění, což bývá důsledek přetěžování organismu.
 • Mentální dopady – pokud je vše dodrženo, obvykle se snížit tělesnou váhu povede. Problém ovšem nastane v okamžiku, kdy se začnou kilogramy zase vracet. Dotyčný pak může získat pocit, že hubnutí nemá cenu a přestane svoji tělesnou váhu řešit.
 • Tělo se zbavuje hlavně vody – ve většině případů u takto rychlého hubnutí dochází hlavně k úbytku vody. Snížení tělesného tuku je bohužel minimální.

2. Správné zhubnutí o 5 kg

Pod pojmem správné a rozumné hubnutí 5 kg si lze představit doporučený váhový úbytek podle lékařů a výživových poradců. Ten by měl být mezi 0,5 – 1 kg týdně, v některých případech lze respektovat i 1,5 kg. Zmíněních 5 kg je tedy možné zhubnout správným způsobem za 4 – 5 týdnů.

Hlavní rady pro správné hubnutí

 • Dodržujte pitný režim – denně vypijte alespoň 2,5 l neslazených tekutin
 • Upravte jídelníček – omezte tučná, smažená a vysoce kalorická jídla. Je vhodnější jíst pravidelně a v menších dávkách, tedy 5 x denně.
 • Pravidelně cvičte – vhodná je pohybová aktivita 2 – 3 x týdně, vždy o délce alespoň 1 hodiny. Nemusí se jednat zrovna o posilování, dobrá je i svižná chůze nebo jízda na kole.
 • Zvyšte každodenní pohyb – choďte pěšky do schodů místo používání výtahu. Začněte chodit na nákupy pěšky, při cestě do práce se pokuste vystoupit o 1 zastávku dříve a zbytek dojděte.

Hlavní výhody správného hubnutí

 • Může se jednat o celoživotní styl – správný přístup k jídelníčku a životnímu stylu je možné bez problémů dodržovat po celý život. Prospěje to jak tělesné váze, tak zdraví.
 • Trvalé zhubnutí – jestliže vydržíte, můžete shodit kýžených 5 kg a někdy dokonce i více. Navíc nebude hrozit riziko jojo efektu.
 • Funkční metabolismus – spalování tuků nebude nijak narušeno. V některých případech dokonce dojde k jeho zlepšení.
 • Zbavíte se tuků – při správném průběhu hubnutí se tělo nezbavuje vody, ale uložených tuků. Nové tuky se navíc neukládají.

Nevýhody správného hubnutí

Jak jsme již uvedli, je nutné počítat s o něco delším časovým horizontem, než u rychlých metod.

Hubnutí rychle 5 kg shrnutí

Každý člověk musí zvážit, jestli mu hubnutí rychle 5 kg stojí za ty rizika, které představuje. Jestliže chcete trvale zhubnout, měli byste celkově upravit váš životní styl. Pomoci vám k tomu můžou i vyškolení výživoví poradci.

Hubnutí rychle 5 kg


Categories Jak zhubnout