Green Coffee názor lékařů

U každého produktu na hubnutí je vždy dobré, pokud si můžete přečíst informace, které uvádějí jeho účinky na lidské zdraví. Proto jsme se v tomto článku zaměřili na to, jaký je na Green Coffee názor lékařů a co může užívání zelené kávy pro náš organismus znamenat.

Green Coffee se představuje

Na prvním místě je nutné si vůbec vysvětlit, co to produkty ze zelené kávy vlastně jsou. Jedná se o přípravky, které jsou vyráběny ze zelených zrn rostliny zvané kávovník. Tato zelená zrna se běžně používají i k výrobě černé kávy, která je rozšířena po celém světě. Ovšem na rozdíl od tohoto známého produktu se zelená káva na hubnutí neupravuje pražením, což ale neznamená, že by se jednalo o nezralá zrna, jak se občas můžete dočíst. Zelená barva je u kávových zrn zcela přirozená barva při jejich sklizni, tedy v době zralosti. Green Coffee můžete v České republice nejčastěji pořídit ve formě nápojů nebo tobolek.

Názor lékařů na zelenou kávu

Názory lékařů vycházejí ze základních principů hubnutí, které by měl znát každý, kdo se rozhodne snížit tělesnou váhu. Elementárním předpokladem hubnutí je vyhodnocení dosavadního životního stylu a jeho změny, přičemž prim hraje zvýšení fyzické aktivity v kombinaci s úpravou jídelníčku.

Hlavní kroky při úpravě jídelníčku

  • omezení příjmu kalorií
  • snížení konzumace tučných, smažených a sladkých jídel
  • vyšší příjem zeleniny a ovoce (pozor na sladké ovoce jako jsou např. hrušky)
  • dostatečný pitný režim (čistá voda, neslazené čaje)

V souladu s výše uvedenými principy je možné podpořit snižování nadváhy a k tomu využít různé přípravky na hubnutí, mezi něž patří i Green Coffee. Z toho samozřejmě vyplývá, že samostatný příjem zelené kávy bez cvičení a zlepšení jídelníčku nemůže mít na hubnutí zásadní vliv. Teprve spojením všech těchto faktorů lze úspěšně zhubnout a zelená káva v tom může hrát rozhodující roli, neboť její složení výrazným způsobem pomáhá hubnutí.

Výzkumy potvrdily vliv zelené kávy na hubnutí

Vzhledem k tomu, že klasická medicína vychází z vědeckých poznatků, lékaři na základě výzkumů uznávají, že zelená káva může mít dobrý vliv na snížení tělesné hmotnosti. Hlavním důvodem je, že Green Coffee obsahuje kyselinu chlorogenovou, která svým působením prodlužuje interval mezi chutí k jídlu a současně snižuje chuť na sladké a to vše díky prodloužení průběhu metabolismu cukrů.

Nezanedbatelný je u Green Coffee názor lékařů i na další vlivy zelené kávy na lidské zdraví. Kávovníková zrna totiž obsahují velké množství antioxidantů, které mají ochranný vliv na:

  • kardiovaskulární systém
  • srdeční činnost
  • játra a žlučník
  • ledviny
  • slinivku
  • celulitidu

Antioxidanty navíc hrají důležitou roli při ochraně lidského těla před nádorovými chorobami, jejichž výskyt v dnešní populaci neustále narůstá. Z těchto důvodů nemají lékaři na zelenou kávu negativní názor, pokud je ovšem zachována doporučená denní dávka Green Coffee; neboť jako u každého produktu ze zrn kávovníku (např. černé kávy), tak i zde se vyskytuje kofein, jehož nadměrná spotřeba může zvyšovat riziko různých obtíží.

Vyhněte se rychlému hubnutí a jojo efektu

Mezi rizika účinků zelené kávy můžeme zahrnout i rychlé hubnutí, které se u určitých zájemců o hubnutí může vyskytnout zejména pokud začnou intenzivně cvičit a radikálně omezí jídelníček. Je potřeba si uvědomit, že zdravé hubnutí se pohybuje v rozsahu 0,5 -1 kg týdně, u velmi obézních jedinců může být na začátku o něco větší váhový úbytek. Hlavním problémem rychlého hubnutí je zvýšená pravděpodobnost jojo efektu, tedy rychlého návratu původní váhy, často i jejího překročení, po návratu k původnímu životnímu stylu. U příliš rychlého snižování tělesné váhy se navíc spekuluje o tom, že se zvyšuje pravděpodobnost vzniku žlučníkových kamenů a dalších potíží.

Názory lékařů na užívání Green Coffee jsou veskrze pozitivní, ovšem pouze za předpokladu, že budete dodržovat nejenom návod na užívání těchto produktů, ale také zlepšíte váš celkový životní styl a pohlídáte si, abyste měli zdravý jídelníček se všemi důležitými látkami. Pokud toto dodržíte, můžete si Green Coffee objednat a nic vám nebrání v tom, abyste začali s hubnutím.

Green Coffee názor lékařů


Tags