Goji účinky a použití

Goji účinky a použití

Každý člověk, který chce být zdravý nebo potřebuje zhubnout, by měl znát účinky goji a jejich použití. Tato zázračná super potravina toho nabízí opravdu hodně. O co se přesně jedná?

Přehled konkrétních účinků Goji na lidské zdraví

 • Zpomalení stárnutí – nejenom čínská medicína se domnívá, že plody kustovnice čínské zpomalují proces stárnutí lidského organismu. Tento postoj je oprávněný, neboť bobule goji obsahují vysoký počet silných antioxidantů. Právě ty dokážou ochraňovat buňky v lidském těle před negativními změnami, včetně stárnutí.
 • Podpora imunitního systému – mnoho účinných látek v goji napomáhá posilovat obranyschopnost organismu. Díky tomu je jejich konzument lépe chráněný proti mnoha nemocem. Např. lépe odolává virům během chřipkového období.
 • Proti rakovině – již zmíněné silné antioxidanty fungují jako skvělá prevence proti vzniku nádorových onemocnění. Pokud již rakovina propukla, může se stát kustovnice dobrým pomocníkem v boji s nádorem.
 • Na vysoký krevní tlak – jestliže někdo trpí tímto zdravotním problémem, zvyšuje se u něj riziko vzniku infarktu myokardu, mozkové mrtvice a dalších závažných problémů ohrožujících nejenom zdraví, ale i život. Plody goji pomáhají krevní tlak snižovat.
 • Na záněty – záněty v těle jsou obávanou zdravotní komplikací, zejména pokud se lékařům nedaří přijít na to, kde se zánět vyskytuje. I zde může kustovnice zafungovat jako prevence a přírodní pomoc pří léčbě. Samozřejmě, že se nemusí jednat pouze o skryté záněty. Význam může mít i u běžných zánětů. Včetně těch závažných, jako jsou zánětlivé degenerativní procesy u kloubů.
 • Pro lepší funkci jater – goji dokáže podpořit očistu a regeneraci jater. Ty patří v lidském těle mezi nejvíce zatěžované orgány, proto si tuto pomoc rozhodně zaslouží. Jejich vliv se navíc hodí i v situacích, kdy je konzumováno větší množství alkoholu. Sice neposlouží proti opilosti a kocovině, ale pomůžou játrům, aby alkoholovou zátěž lépe snášely.
 • U činnosti ledvin – ledviny jsou dalším důležitým orgánem, které je hodně zatěžovaný. I zde kustovnice čínská může udělat dobrou službu, neboť ledviny podporuje.
 • Nemoci kůže – kožní choroby jsou v poslední době na vzestupu. Goji má u kožních onemocnění podpůrnou funkci. Přitom ji lze s úspěchem použít i u závažnějších a chronických chorob, mezi které patří také lupénka.
 • Kvalitnější vidění – lidský zrak patří mezi nejdůležitější smysly. Je ovšem hodně zatěžovaný, čemuž odpovídá i jeho zhoršování během stárnutí a relativně častý výskyt očních nemocí. I zde můžou plody kustovnice pomoci a tento proces zpomalit.
 • Proti škodlivému cholesterolu – vysoká hladina škodlivého cholesterolu je cestou k žilním problémům ve formě ucpávání cév a následným závažným nemocem. Goji dokáže jeho hladinu snižovat a tím omezuje i riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění.
 • Pro podporu hubnutí – nízký glykemický index plodů kustovnice čínské prodlužuje interval, kdy přichází hlad. Tím výrazně pomáhá při držení redukčních diet.
 • Více energie – díky goji se zvyšuje vitalita jejich uživatele. To se příznivě projevuje v každodenních aktivitách. Toho lze úspěšně využít při cvičení za účelem zvýšení kondice nebo snížení nadváhy. Většina lidí ocení i nárůst libida.
 • Lepší nálada i spánek – kvalitní spánek a dobrá nálada jsou půl zdraví. Pravidelná konzumace kustovnice čínské k obojímu přispívá.

Jak se plody goji užívají

Sušené a čerstvé plody goji

Denní dávka pro dospělého jedince a pro děti starší 10 let by neměla překročit 30 bobulí denně. Mladší děti by neměly překročit třetinu až polovinu dávky pro dospělého. Ovšem do věku 2 let by se plody goji neměly konzumovat vůbec.

Šťávy a extrakty z kustovnice čínské

U těchto produktů vždy záleží na tom, kolik goji obsahují. Proto nelze uvést žádný univerzální návod na užívání. Vždy je potřeba sledovat údaje, které uvádí výrobce produktu. Ten by měl uvést i doporučené dávkování.

Goji účinky a použití závěr

Jestliže chcete získat maximální goji účinky a jejich nejlepší použití, důsledně dbejte na to, co kupujete. Nejlepší produkty z kustovnice by měly mít adekvátní certifikáty. Ty musí potvrzovat, že pochází z ekologického zemědělství. Výrobek by také neměl obsahovat žádné chemické látky.

Objednat Goji >>

Goji účinky a použití