Fitness náramky

Je bezpochyby, že nečinnost může vést k řadě zdravotních a osobních problémů, včetně tělesné hmotnosti, nástupu chronického i akutního onemocnění, a dokonce i nízké produktivity ve škole, v práci a každodenním životě. Naopak, konstantní aktivita může zabránit a dokonce zvrátit mnohé z těchto problémů. K potřebné aktivitě vám mohou pomoci fitness náramky. Jaký je způsob jejich fungování a k čemu jsou fitness náramky, si objasníme v tomto článku.

K čemu jsou fitness náramky?

Jakýkoli pohyb – chůze, běh, a dokonce i řízení auta, může přispět k posílení celkového zdraví člověka. Ale nejen neustálá aktivita způsobuje zdravotní zisky ve vaší činnosti. Fitness náramky jsou dnes jedním z nejpopulárnějších způsobů, jak sledovat své pokroky. V závislosti na náramku, mohou jeho nositelé sledovat počet kroků, kalorií i ujeté vzdálenosti, ale také srdeční frekvenci a spánek. Některé fitness náramky dokonce nabízí GPS sledování a zmapují vaši vzdálenost a rychlost.

Osobní odpovědnost

Pokud nepoužíváte v rámci svého fitness náramku příslušnou aplikaci k propojení se sociálními médii, jediná osoba, která vám bude konkurovat, jste vy sám. Uživatelé náramků mohou sledovat své cíle a pokroky, což je více motivuje k další činnosti – a tak se snaží dosáhnout lepších výsledků než včera: běžet rychleji či dále, udržet špičkovou tepovou frekvenci o něco déle atd. Výzkumy ukazují, že fitness náramky (i když se jedná jen o krokoměr) dokážou zvýšit úroveň aktivity až o 30 %.

Individuálně přizpůsobené cíle

Možná už jste zvyklí běžet 5 km, ale hledáte způsob, jak dosáhnout 10 km a víc? Nebo jste, co se pohybu týče, přešli jen po okolí svého bydliště. Ať tak či tak, většina fitness náramků nabízí tréninky, tipy a realistické cíle, které si můžete nastavit sami pro sebe. Dává smysl, že předtím, než se pokusíte zaběhnout celý maraton, si nastavíte cíle na 5 km a postupně zvyšujete. Nastavit si můžete také časovou délku, za kterou chcete svého cíle dosáhnout.

Vše je jen o vás

Přiznejme si to – ohledně návštěvy posilovny je spousta úzkosti. „Dělám to správně? Sleduje mě někdo? Nebude se mi někdo smát?“ To vše jsou otázky, se kterými se potýkáte. Fitness náramky na druhé straně, jsou podpůrné „berle“ – můžete se na ně spolehnout a zajistit, aby pro vás pracovaly. Cvičit můžete doma, venku či v posilovně – a na každém místě můžete využít fitness náramek, který vám poslouží jako věc, na kterou se můžete zaměřit, když jste nervózní.

Finanční motivace

Spousta modelů fitness náramků nejsou zrovna nejlevnější záležitostí. Tato cena je ale pro vás další motivací, proč se svých cílů jen tak nevzdat. Když už jste investovali do náramku, můžete to použít jako psychologické povzbuzení.

Nástroj na hubnutí

Jak jste zaneprázdněni tím, abyste vylepšili své osobní rekordy, možná si ani nevšimnete zisků, které děláte ve své honbě za hubnutím. S fitness náramkem vidíte hladinu své aktivity, víte, že jste ve správné zóně tepové frekvence a ve srovnání vaší váhy po několika týdnech můžete určit, zda jste či nejste na správné cestě k požadované váze.

Skupinová dynamika

I když osobní motivace je v konečném důsledku klíčovou složkou fyzické aktivity, mnoho lidí dále prohlubuje svou motivaci zveřejňováním svých aktivit na sociálních médiích. Fitness náramky nejenže toto zveřejňování umožňují, ale propojí vás i s ostatními lidmi, můžete vytvořit cvičební skupiny a podílet se na nejrůznějších výzvách.

Podpora činnosti na pracovišti

Fitness už dnes není jenom zvyk nebo koníček jednotlivce. Spousta firem se zapojuje do povzbuzování svých zaměstnanců ke zdravému životnímu stylu. Například firma Richardson Software slíbila uhradit svým zaměstnancům fitness náramky, pokud ujdou milion kroků – a zaměstnanci museli chodit. Jiná firma slíbila zaplatit svým zaměstnancům odměnu 1 dolar pokaždé, když překonají cílový počet kroků za den.

Fitness náramky

Fitness náramky jsou podpůrným prostředkem, abyste dosáhli svých fitness cílů. A i když se samozřejmě může stát, že nakonec skončí u vás doma v zásuvce, přece jen existuje možnost, že vás povzbudí na vaší cestě. Nechte se motivovat a dosáhněte lepšího životního stylu s pomocí této šikovné věcičky.

Fitness náramky


Categories Cviky na hubnutí