Fitbit recenze

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5) - Hlasujte!
Nahrávám...

Sportovní náramky slouží ke zlepšení vašeho fitness snažení a k získání zpětné vazby z vašeho cvičení. Díky fitness náramkům zjistíte počet kroků a vzdálenost, které jste za den ušli, kolik kalorií jste spálili, měří také kvalitu spánku a s pomocí aplikace tato data odesílá na váš telefon. V závislosti na množství funkcí některé fitness náramky taktéž měří váš srdeční tep. Fitbit – sportovní náramky jsou jedny z nejznámějších na českém i zahraničním trhu.

Který náramek je pro mě ten pravý?

Právě protože je v současné době na trhu velké množství náramků, je poměrně těžké si vybrat. Fitbit nabízí řadu sportovních náramků, které jsou přizpůsobeny nárokům různých druhů sportovců, od úplných začátečníků až po ty pokročilé. Takže ať už jste žena či muž, líní či aktivní, vždycky si najdete Fitbit, který je šitý právě na míru vašich potřeb.

Fitbit – cena

Cena sportovních náramků Fitbit se pohybuje v řádech tisíců – v rozmezí cca 2 až 6 tisíc korun. Cena samozřejmě závisí na tom, jak moc funkcí potřebujete. Na trhu existují samozřejmě i sportovní náramky jiných společnosti, avšak uživatelé se shodují, že Fitbit náramky jsou vhodné jako první sportovní náramek vůbec, díky pohodlnosti a jednoduchosti jeho použití.

Nejlepší pro detailní měření

Pokud si vybíráte sportovní hodinky a vaším hlavním cílem je velmi detailní a přesné měření, měli byste zvolit Fitbit Charge 2. Jedná se o vylepšenou verzi Charge. Oproti starší verzi zahrnuje Charge 2 velké množství nových funkcí včetně řízeného dýchání, výměnných pásů, větší obrazovky a nových dat ke sledování VO2 Max. Pokud máte zájem pouze o základní funkce, jako je sledování kroků či spánku, najdete je zde. Pokud se zajímáte o další věci, i ty zde jsou.

Kardio Fitness Level

Výše uvedená funkce je jedním z nejoblíbenějších dodatků. Tato fitness metrika sleduje srdce nejen při cvičení a je novou funkcí společnosti. Charge 2 nabízí také průvodce dechového cvičení, díky kterému budete vědět, jestli nevdechujete příliš hluboko, či nevydechujete příliš rychle.

Design a cena

Velikost displeje je tak akorát a přístroj sedí na zápěstí velmi dobře. Celkový design je obzvláště příjemný, snad proto, že je větší než například Alta HR a pořád menší než Surge, což znamená, že vidíte o něco více informací, aniž by displej byl nepohodlně velký. Cena Charge 2 se pohybuje v závislosti na prodejci v rozmezí od 3 500 až 4 300 Kč.

Nejlepší náhrada za chytré hodinky

Pokud hledáte fitness náramek, který vám nahradí chytré hodinky, zvolte Fitbit Blaze. Napůl chytré hodinky, napůl sportovní náramek, Fitbit Blaze nabízí funkce, jako je měření srdečního tepu, módy pro oznámení sledování cvičení, spojení s GPS a sledování spánku.

Funkce

Ti, co rádi navštěvují tělocvičny, jistě ocení automatické detekce a biometrické prvky cvičení. Avšak pro běžce a cyklisty budou tyto náramky zklamáním, protože se stále spoléhají na smartphone kvůli GPS datům. Nová aktualizace přináší kardio fitness úrovně a sledování dýchací funkce, stejně jako Charge 2. S pomocí funkce sledování spánku zjistíte, jak dlouho strávíte v lehkém, hlubokém či REM spánku. Tyto funkce jsou v současnosti dostupné jenom na Blaze a Alta HR (u Charge 2 je tato funkce otázkou času).

Design a cena

Navržený s ohledem na přizpůsobení, můžete přepínat prvek obrazovky, stejně jako volit z různých stylů pásků. K dostání je v o něco vyšší ceně než Charge 2 – jeho cena se pohybuje v rozmezí od cca 4 300 Kč do 5 500 Kč.

Nejstylovější fitness náramky

Pokud hledáte fitness náramek, který bude vypadat moderně a doplní váš vzhled, obraťte se na Fitbit Alta. Jeho velkou novinkou je nepřetržité sledování srdeční frekvence. Jako jeden z prvních využívá sledování spánku pomocí akcelerometru a tepové frekvence, takže dokáže určit, v jaké fázi spánku jste (hluboký, lehký spánek, REM). Každé ráno si tak můžete zkontrolovat, v jaké fázi jste strávili noc a navíc máte k dispozici aplikaci, která nabízí až několik typů pro odpočinek (Insights).

Funkce

Navzdory již zmíněným vylepšením se Alta HR stále ještě snaží, aby bylo co nejjednodušší. Neexistují žádné funkce, jako je spojení s GPS, záznam cvičení, VO2 Max, či vedení dýchání. Pořád ale ještě obsahuje Alta SmartTracking, které se hodí například pro běhání. Mezi další funkce patří krokoměr.

Design

Alta patří mezi nejstylovější náramky od společnosti Fitbit. Není pro vážné sportovce, ale pro ty z nás, kteří chtějí mít přehled o svém zdraví, fitness a pohodě bez složitých statistik. Je velmi nositelný, a protože neposkytuje takové množství funkcí jako jiné náramky, pořídit si ho můžeme za nižší cenu – již od 2 500 Kč.

Nejlepší pro plavce

Nejen pro plavání, ale také pro chůzi, běh či jízdu na kole a aerobní cvičení se skvěle hotí Fitbit Flex 2. To všechno díky technologii SmartTrack zabudované v tomto náramku.

Funkce

Pokud jde o nejdůležitější funkce, Flex 2 zahrnuje monitorování chůze, krokoměr, spálené kalorie, aktivní minuty, hodinové aktivity a spánek. Navíc jsou tyto sportovní náramky voděodolné.

Design a cena

Flex 2 je o 30 % menší než původní verze, ale je to jediná nositelná technologie pro plavce. Má voděodolný design a můžete s její pomocí sledovat své relace v bazénu – měření kol, trvání a spálené kalorie. Vzhledem k menšímu displeji je tato verze ze všech zmíněných nejlevnější. K dostání je v cenové relaci 2 000 – 2 200 Kč.

Nejlepší pro běžce a cyklisty

Fitbit Surge je nejhodnotnější Fitbit, který si můžete koupit jako sportovní super hodinky. I když je cena o něco vyšší, stojí tento náramek za zvážení, pokud to se svým fitness a zdravím myslíte opravdu vážně.

Funkce

Surge zahrnuje GPS plánování trasy, každodenní sledování aktivity, odolnost proti vodě (i když se nedoporučuje nosit v bazénu), módy pro běh a cyklistiku, krokoměr, měření spánku.

Design a cena

Patří mezi největší fitness náramky, ale užijete si s ním ovládání hudby a textová oznámení, stejně jako číslo volajícího. Hudba je pouze během tréninku, přesto vás ale může ovlivnit více než jiné z dalších náramků. Cena se pohybuje od 4 300 do 5 500 Kč.

Vybrali jste si?

Předchozí rychlý přehled by vám měl pomoci ujasnit si to, který Fitbit je pro vás ten nejlepší. Pokud nejste vážný sportovec, vystačíte si s levnějšími variantami, které obsahují pouze základní funkce. Pokročilí sportovci mohou trochu zainventovat a pořídit si takový sportovní náramek, který bude přemýšlet za ně a oni se tak budou moci soustředit pouze na svůj výkon.


Fitbit recenze