Express diet – 5 denní proteinová dieta

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5) - Hlasujte!
Nahrávám...

Určitě už se vám stalo, že v rámci několika dnů potřebujete nějaké to kilo shodit – například do plavek, na nějakou společenskou událost, nebo prostě jen chcete zkusit, zda tato rychlá dieta funguje. V rámci těchto krátkodobých diet se na trhu můžete setkat s různými nezdravými dietami, které mohou znamenat také hazard se zdravím. Výjimkou může být dieta express diet – 5 denní proteinová dieta.

Jak tato dieta funguje?

Express diet – 5 denní proteinová dieta je založena na vysokém příjmu bílkovin a tuků a nízkém příjmu sacharidů. Dostanete se tak do stavu známého jako ketóza. Co to je ketóza? Vaše tělo primárně zpracovává sacharidy jako zdroj energie. Když ale omezíte jejich příjem, nezbývá tělu nic jiného, než si vybrat jiný zdroj energie. A tímto se stávají tuky. Ketóza je tedy stav, kdy vaše tělo začne jako primární zdroj energie používat uložené tuky, nebo tuky, které přijímáte v potravě.

Jídelníček

Veškeré vaše stravování se tak omezí pouze na přípravky od značky Express diet. Vy tak na jednu stranu nemusíte přemýšlet o tom, co jíte, a počítat kalorie a ostatní živiny, protože v rámci čtyř jídel denně dostanete všechny potřebné živiny, minerály a další tělu potřebné látky. Na druhou stranu se může dieta stát po čase jednotvárnou (obzvláště pokud rádi vaříte). V rámci 5 denní proteinové diety ale jíte pouze výrobky Express diet.

4 jídla denně

Vaše denní stravování se rozdělí na celkem 4 jídla denně – snídani, oběd, večeři a svačinu, kterou si můžete dát odpoledne mezi obědem a večeří, abyste předešli hladovění. Ačkoli se jedná o dietu, můžete si dát i sladká jídla – například ovesnou kaši ke snídani. Sníte celkem 850 kcal denně a dostanete z toho tolik živin, jako z běžné stravy, která ale obsahuje až dvojnásobný počet kalorií.

Snídaně

V rámci snídaně si můžete vybírat z několika produktů. Pokud se rozhodnete držet pětidenní dietu, nezbude vám, než si vybrat ze dvou ovesných kaší (příchuť malina-vanilka a jablko-skořice). Po skončení expresní diety si můžete dát krekry nebo toasty, které doplníte například libovou krůtí šunkou.

Obědy a večeře

Obědy a večeře zahrnují výběr ze čtyř druhů polévek – sýrový krém, rajčatová polévka, polévka s kuřecí příchutí a žampionová polévka. Dále pak je v nabídce bramborová kaše Express diet a kuřecí nugety.

Svačiny

Proti pocitu hladu, nebo když vás honí mlsná, si můžete připravit také koktejly (s příchutí jahoda, čokoláda-malina) nebo si dát sušenky Express diet (máslové sušenky s čokoládovou polevou, kakaové s vanilkovou náplní) či rovnou sáhnout po dezertu (čokoládový nebo vanilkový).

Výhody express diet

  • Hubnutí bez pocitu hladu.
  • Jednoduchá dieta – nemusíte se sami orientovat v množství zkonzumovaných sacharidů, tuků, bílkovin. Nepotřebujete tedy ani odbornou pomoc výživového poradce.
  • Rychlá příprava.
  • Nemusíte zvýšit fyzickou aktivitu.
  • Můžete si dopřát i sladkosti v rámci produktů Express diet.

Nevýhody express diet

  • Možný jo-jo efekt po skončení diety (proto se doporučuje změnit svůj jídelníček i po skončení 5 denní kůry).
  • „Přebytečná kůže“ – pokud se rozhodnete držet dietu dlouhodobě bez cvičení, sice spalujete tuky, ale neformujete svou potravu. To se může projevit právě přebytečnou kůží, například na břiše.
  • Jednotvárné potraviny – vybíráte si z ovesných kaší, polévek, a to pořád dokola. Stravování je tak značně omezené, co se druhů potravin týká.
  • Cena – týdenní express dieta vás vyjde na 1 475 Kč. Za měsíc tedy neuvěřitelných 5 900 Kč. Pokud byste se rozhodli pouze pro nákup jednotlivých produktů, vždy počítejte s cenou 74 Kč za porci. Čtyři jídla denně tak vyjdou na 296 Kč.

Shrnutí

Express dieta patří mezi ketonické diety, kdy primárně spalujete tuk jako hlavní zdroj energie. Samotná keto dieta škodlivá není, otázkou je ale udržení si postavy po skončení této diety. V konzumaci prostředků Express diety samozřejmě můžete i nadále, za přidání i jiné stravy. Dietu můžete držet tak dlouho, dokud nedosáhnete své ideální postavy.

Express diet – 5 denní proteinová dieta