Dieta do domu

Jestliže jste se rozhodli držet dietu a chcete si nechat dovážet dietní potraviny domů, máte v dnešní domě poměrně hodně možností. Dieta do domu rozhodně není v online dostupnosti žádným chudým příbuzným klasických jídel, jak vám ukáže následující text, kde vám nabídneme různé varianty a přidáme i tipy, kde si dané jídlo můžete objednat.

Krabičková dieta

Jedná se o nejjednodušší a současně nejefektivnější způsob diety dovážené do domácnosti nebo na pracoviště. Využití tohoto systému je velmi jednoduché, jelikož existuje po celé České republice mnoho firem, které krabičkovou dietu nabízejí. V nabídce jsou dietní programy pro různé stravovací potřeby, od redukčních diet, přes diety pro diabetiky až po zdravou stravu k udržení tělesné váhy.

Vše funguje tak, že si vyberete dietní program a dodavatel vám bude v pravidelných termínech dodávat jídlo v krabičkách, které si podle druhu buď ohřejete nebo sníte bez ohřevu. Nic dalšího již nejíte a tím je zaručený výsledek snížení nadváhy a maximální eliminace jojo efektu, protože nabízené jídelníčky jsou sestavovány profesionálními výživovými poradci.

Pokud by vám nevyhovovaly nabízené termíny doručení krabiček, které se u jednotlivých firem dost liší, můžete si vybrat společnost, jenž nabízí osobní odběr.

Několik firem nabízejících krabičkové diety:

  • ABCdieta.cz
  • Zdravestravovani.cz
  • Dietalinie.cz
  • Zdravadieta.net

Nakupování potravin online

Další variantou, jak získat dietní jídlo do domu, je nákup jednotlivých dietních surovin v některém z mnoha internetových obchodů s potravinami. V tomto případě jsou na vás samozřejmě kladeny větší nároky při výběru konkrétních potravin, abyste neudělali dietní chybu, ale zase nejste odkázáni na nikoho jiného a můžete si jídelníček připravovat podle aktuálních chutí a potřeb.

Určitou nevýhodou je cena za dopravu, která při menších nákupech potraviny prodraží, proto se vyplatí dělat větší nákupy. Někteří prodejci zase mají nastavenou hranici nejmenšího nákupu, která obvykle atakuje 1 000Kč a navíc většinou nenabízejí dopravu po celé ČR, jelikož se jedná o lokální firmy. Jmenovat můžeme potravinydomu.cz pro Prahu a okolí nebo rozvozpotravin.cz pro Brno a okolí.

Ovšem nevýhodná cena za dopravu nebo hranice minimálního nákupu nemusí platit vždy, například známý obchodní řetězec Tesco provozuje itesco.cz, kde můžete nakoupit vše, co firma nabízí v kamenných obchodech a cena dopravy se pohybuje mezi 49Kč – 99Kč v závislosti na termínu a času doručení, velikost nákupu nehraje roli. Přesto ani Tesco zatím nedoručuje všude, aktuálně se jedná o několik měst a jejich okolí, konkrétně kde o Prahu, Brno, Plzeň, Mladou Boleslav, Pardubice, Hradec Králové a Kolín.

Ovoce a zelenina do domu

Další možností diety do domu jsou bedýnky zeleniny a ovoce, které vám specializované firmy nebo přímo samotní farmáři doručí do domácnosti. Výhodou je, že získáváte sezónní zeleninu a ovoce, které tak mají největší podíl důležitých látek pro lidský organismus a navíc se jedná o výhodnou cenu, v poměru s jejich kvalitou. Navíc, když si vyberete svého farmáře, máte jistotu, že zelenina bude vždy čerstvá a neznehodnocená, zejména pokud se zaměříte na bio potraviny. Svého dodavatele bedýnek si nejlépe vyberete na bedynky.cz , kde je velký katalog farmářů po celé ČR.

Další možnosti

Cereální a další směsi

Cereálie, vločky, semínka a podobné potraviny jsou velmi častou součástí dietního jídelníčku. Pokud je to i váš případ, můžete vyzkoušet portál mixit.cz , kde si každý zákazník namíchá zdravou směs z různých ingrediencí podle vlastní chutě. Namíchanou směs vám doveze kurýr domů nebo si ji můžete zdarma vyzvednout ve většině velkých měst.

Zdravé zeleninové a ovocné saláty

Různé druhy zdravých zeleninových a ovocných salátů nabízí již mnoho restaurací, které vám je dokážou doručit až do domu, přičemž jednou z možností kde si je můžete vybrat je portál damejidlo.cz, jenž zajišťuje dopravu jídla z různých restaurací po celé ČR. U salátů je ovšem nutné dobře prostudovat jednotlivé ingredience, aby neobsahovaly suroviny, jenž se do vámi zvolené diety nehodí, jelikož stejný název salátu nutně neznamená, že bude u každého dodavatele obsahovat totožné potraviny.

Dieta do domu závěr

Je zřejmé, že pokud chcete zhubnout a držet dietu, nemůžete se vymlouvat na to, že nemáte čas na nakupování dietních potravin, jelikož dieta do domu je již v běžné nabídce velkého počtu internetových dodavatelů širokého spektra dietních potravin. Stačí se tedy rozhodnout, sestavit si dietní plán a začít hubnout!

Dieta do domu


Categories Diety na hubnutí