V obchodech se vyskytuje mnoho produktů, které mají odlišné názvy, a proto je pro běžného zákazníka problém porozumět tomu, které má chlorela nejkvalitnější druhy, a jak se při jejich výběru a koupi rozhodovat. Přesně za tímto účelem jsme pro vás připravili tento článek, po jehož přečtení byste se měli lépe vyznat v tom, jak mezi jednotlivými chlorellami vybírat.

Chlorella Pyrenoidosa

Tento druh zelené řady patří k nejvíce doporučovaným, neboť obsahuje hodně chlorofylu, a díky tomu velmi účinně odvádí škodlivé látky z organismu. Ze všech zelených řad obsahuje největší podíl růstového faktoru CGF – Chlorella Growth Faktor, který významným způsobem pomáhá obnově buněk, a díky tomu mu jsou přisuzovány omlazovací účinky. Neméně důležitým faktem jsou jeho probiotické účinky, které pomáhají obnovovat nejenom střevní mikrofloru, ale také poševní rovnováhu u žen. Pokud můžete, snažte se kupovat Chlorellu Pyrenoidosu dovezenou z Taiwanu, odkud má řasa nejlepší kvalitu, na druhém místě je dovoz z Japonska, a nakonec z Číny.

Z Chlorelly Pyrenoidosy se vyrábí vícero produktů, jmenovat můžeme například:

  • Chlorella Naturalis
  • Chlorella Green Ways
  • Chlorella Pura

Chlorella Japan (Vulgaris)

Další známou chlorellou je Chlorela Japan, někde se můžete setkat i s názvem Chlorella Vulgaris. Navzdory zeměpisně jasnému názvu se tento druh zelené řasy pěstuje po celém světě, ovšem název Japan není náhodný, protože vznikl na základě toho, že právě v Japonsku se o využití této řasy začalo nejdříve uvažovat. Obsahuje kvalitní vitaminy a bílkoviny, které podporují dobrou stavbu buněk v lidském organismu. U tohoto druhu vybírejte hlavně podle certifikátů, které by měly mít bio kvalitu, a řasa by také neměla být doplněna o žádné umělé ingredience.

Chlorella Kessleri

Tento druh uvádíme jako zajímavost, neboť se pěstuje i v České republice, kde se objevují pokusy nejenom o pěstování sladkovodní zelené řasy na přirozeném slunečním světle, ale i pod umělým osvětlením, přičemž v tomto případě bývá růst podporován dodáváním glukózy. Pro růst řasy je přirozenější jiné prostředí, než nabízí Česká republika, z toho důvodu vám spíše doporučujeme kupovat klasické druhy, tedy buď Chlorellu Japan nebo Chlorellu Pyrenoidosu. Jestliže narazíte na českou produkci Chlorelly Kessleri, preferujte spíše laboratorně pěstovanou, která by měla mít větší obsah CGF růstového faktoru.

Greenshaper – chlorella s extraktem zelené kávy a prebiotické vlákniny

Chlorella GreenshaperNyní se dostáváme ke specialitě, kterou je chlorella, do které jsou přidávány zelená káva a prebiotická vláknina.

Chlorella se zelenou kávou je zaměřena na hubnutí, jelikož kombinace zelené kávy a chlorelly dokáže harmonizovat hladinu cukru v krvi, omezovat pocit hladu a urychlovat metabolismus, dále snižuje podíl tělesného tuku a podporuje detoxikaci organismu.

Prebiotická vláknina – Inulin zpomaluje vstřebávání sacharidů, a podporuje sliznice, zejména ve střevech.

Více o Chlorella Greenshaper

Porovnání produktů z nejkvalitnějších druhů Chlorely

Vypracovali jsme pro vás tabulku třech často prodávaných produktů z Chlorelly Pyrenoidosy, přičemž v tabulce jsou vybrané ukazatele, které by měly demonstrovat důležitost toho, proč byste měli, jako zákazníci, dobře vybírat.

Všimněte si, že ačkoliv se jedná o doplňky stravy z jednoho druhy chlorelly, mají první dva výrobky naprosto stejné ukazatele, navzdory jinému názvu, a třetí je má zcela odlišné. U produktů Chlorella Naturalis a Chlorella Green Ways je hlavní rozdíl v balení a počtu tobolek, a tedy logicky i v ceně, země původu je vždy Taiwan a stejný je i výrobce. Třetí produkt – Chlorella Pura – je sice také z Taiwanu, ale vyrábí ho jiná firma, a má proto zcela odlišné hodnoty.

Vybrané látky

ve 100mg

Chlorella Naturalis Chlorella Green Ways Chlorella Pura
Bílkoviny 57,5g 57,5g 69,2g
Chlorofyl 3,27g 3,27g 2501mg
Sacharidy 6,4g 6,4g 13,2g
Tuky 11,6g 11,6g 6,3g
Betakaroten 85,5mg 85,5mg 54,1mg
Vitamin E 10,5mg 10,5g 8,02g
Vápník 450mg 450mg 250mg
Železo 162mg 162mg 120mg
Vláknina 11,5g 11,5g 1,2g
CGF neuvedeno neuvedeno 25,00%
Energie 1 692kj 1 692kj 2 487kj

Chlorela nejkvalitnější druhy – závěr

Představili jsme si nejenom nejkvalitnější druhy chlorelly, ale také nejnovější novinku na poli hubnutí – chlorellu s příměsí zelené kávy. Dále jste mohli na výše uvedené tabulce vidět, že nestačí vybírat pouze podle názvu nebo ceny, ale je nutné sledovat i zemi původu, výrobce a podíl obsažených látek, které se můžou, ale také nemusí, lišit. Věříme, že s těmito informacemi se již mezi nabízenými doplňky stravy neztratíte, a vyberete si tu správnou chlorellu, která podpoří vaše zdraví nebo probíhající léčbu!

Vybrat Chlorellu