Chia semena použití

Jako většina zájemců o zdravý jídelníček jste se určitě i vy již setkali s otázkou, jaké mají chia semena použití a zda jsou vhodná i pro vás. Právě tomuto tématu se věnuje náš článek, kde zjistíte, jak fungují při hubnutí, v léčbě nemocí, při prevenci, jak vám můžou pomoci při vašem vzhledu a kdo všechno je může konzumovat.

Chia semena a hubnutí

Chia semínka jsou velmi často skloňovaným přírodním produktem u zájemců o hubnutí, což je, jak si ukážeme, naprosto oprávněné. Chia semena podporují růst svalové hmoty, čehož lidé, kteří se snaží o snížení nadváhy, můžou využít. Při hubnutí totiž platí pravidlo, že čím více svalové hmoty máte, tím více zhubnete, jelikož svaly spotřebovávají energii i v klidovém režimu, díky čemuž dochází k neustálému spalování tuků. Dalším skvělým vlivem je stabilizace hladiny cukru v krvi, což podporuje schopnost vyváženého stravování, jelikož se člověk lépe vyrovná s menším příjmem potravy v rámci dietních opatření. Zapomenout bychom neměli ani na to, že chia semínka dodají lidskému tělu energii, což vás podpoří při pravidelném cvičení zaměřeném na hubnutí, zrovna tak jako nabízejí pomoc při regeneraci svalů po fyzické zátěži.

Chia semínka a jejich léčebné použití

Jedním z nejdůležitějších účinků pravidelné konzumace chia semínek je snižování hladiny škodlivého cholesterolu, který trápí mnoho lidí a jenž je příčinou velkého počtu různých cévních a srdečních onemocnění. V této souvislosti musíme zmínit i jejich další skvělý účinek, jakým je snižování krevního tlaku. Semínka dále mají protizánětlivé a hojivé účinky, což je důležité při různých vnějších a vnitřních zánětech, v době rekonvalescence po různých operacích a nezanedbatelná je v tomto směru také jejich podpora imunitního systému.

Objednat Chia semínka

Chia semínka a prevence zdraví

Vedle léčivých účinků je možné využít chia semínka i pro preventivní účely, přičemž na prvním místě je prevence proti rakovině, k čemuž pomáhají antioxidanty, jenž se v semínkách nacházejí. Jmenovat bychom měli i vliv proti vzniku Alzheimerovy choroby a obecně proti zhoršování paměti, zaujmout vy vás měla i podpora většiny důležitých tělních orgánů, jako jsou ledviny, játra, plíce nebo žlučník.

Chia semínka a krása

Úžasný vliv tohoto produktu ocení každý, kdo chce vypadat dobře a touží si prodloužit mládí. Široké spektrum vitaminů, minerálů a dalších důležitých látek pro lidský organismus pomáhá zlepšovat stav vlasů, nehtů a také kůže. Konzumací chia semínek tedy můžete ušetřit nemalé finanční prostředky za různé omlazující kosmetické výrobky.

Chia semínka jako dietní strava

O tom, že jsou semínka vhodným doplňkem stravy pro podporu hubnutí jsme psali již výše v textu, ale měli bychom také uvést, že se jedná o bezlepkovou potravinu, která je vhodná pro nemocné celiakií. Zrovna tak je velmi důležité, že jsou vhodným doplňkem stravy pro diabetiky, kterým upravují hladinu cukru v krvi.

Jaká chia semínka si koupit?

Hlavním kritériem výběru by měl být certifikát potvrzující jejich bio kvalitu, tedy to, že pocházejí z ekologického prostředí a jsou vypěstovány bez použití chemických prostředků a hnojiv. Pokud patříte mezi vegany nebo jíte pouze raw stravu, měl by mít produkt osvědčení také pro tyto skupiny konzumentů. V případě, že byste nechtěli ztrácet čas hledáním vhodných chia semínek, existuje výrobek, který zde zmíněné předpoklady má – Chia semínka naturalis 250g.

Objednat Chia semínka

Chia semína použití závěr

Věříme, že po přečtení tohoto článku jste došli ke stejnému závěru jako my, tedy že použití chia semínek nabízí tak široké spektrum možností, že by neměly chybět v jídelníčku žádného člověka, zejména když si je můžete bez problémů koupit v každém obchodu se zdravou výživou.

Objednat Chia semínka

Chia semena použití


Tags