Čaj na hubnutí

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5) - Hlasujte!
Nahrávám...

Snížení nadváhy není pro část lidí vůbec nic jednoduchého, a proto většina zájemců o hubnutí uvítá jakoukoliv možnost, která proces hubnutí podpoří. Vedle změny stravování, pravidelného cvičení a různých doplňků stravy existuje i další varianta – čaj na hubnutí. Čajů, které vám můžou pomoci zhubnout, je mnoho, a v našem článku vám některé z nich představíme.

4 hlavní výhody čajů na hubnutí

  • Zrychlení metabolismu – pomalý metabolismus je nejčastější příčinou problémů s hubnutím. Některé čaje svým vlivem dokážou metabolismus zrychlit, čehož je vhodné využít nejenom jejich pitím, ale také pravidelným cvičením, které hubnutí podpoří. Pamatujte, že při hubnutí je vždy dobré kombinovat více „nástrojů“.
  • Vitaminy a minerály – vybrané čaje obsahují důležité látky, které lidské tělo ke zdravé funkci potřebuje. Vzhledem k tomu, že při hubnutí se drží různé, často jednostranné, diety, u kterých vám můžou začít chybět některé vitaminy nebo stopové prvky, tak pití čaje je může pomoci doplnit.
  • Detoxikace těla – za pomoci čajů můžete organismus zbavit škodlivých látek a podpořit celkovou očistu, která vylepší vaše zdraví a pomůže u snižování nadváhy.
  • Antioxidanty – čaje obsahují antioxidanty, které hrají v prevenci zdraví obrovskou roli, zmínit můžeme zejména jejich vliv proti vzniku rakoviny.

Vybrané čaje na hubnutí

Jak jsme již zmínili, čajů podporujících hubnutí je na trhu více druhů, a každý z nich má jiné účinky. Proto se většinou vyplatí nepít jeden čaj příliš dlouho, ale můžete čaje postupně střídat, přičemž optimální frekvence pití těchto čajů jsou 3 až 4 týdny. Pokud se snažíte zhubnout, neměli byste čaje vůbec sladit. Jestliže vám některý z čajů neslazený nechutná, vyzkoušejte jiný, neboť na výběr jich je víc než dost a jistě v široké nabídce najdete takové, které jsou lahodné a zároveň účinné. Nyní se podíváme na některé z nich.

Matcha

Zelený čaj, který se k nám nejčastěji vozí z Japonska, ale můžeme se setkat i s matchou z Číny, odkud pochází. Forma čaje je ve formě prášku, který se usuší a umele z mladých listů čajovníku. Matcha podporuje rychlé spalování tuků, pomáhá při detoxikaci organismu a dodává tělu energii. Tento práškový zelený čaj můžete netradičně použít i v běžné kuchyni, když ho přidáte například do jogurtu nebo s ním posypete ovoce.

Sencha

Jeden z nejoblíbenějších zelených čajů pochází z Japonska a má na lidské tělo blahodárné účinky. Napomáhá zbavování se škodlivých látek, podporuje aktivní mysl a povzbuzuje tělo. Také obsahuje antioxidanty, které jsou skvělou prevencí proti nádorovým onemocněním. Sencha se může dovážet i z jiných zemích, než Japonska, ale my vám doporučujeme držet se tradice, tedy pořídit si přímo japonské senchi.

Puerh

Tento čaj lidé buď milují, nebo ho nemohou pít, důvodem je jeho intenzivní a silná chuť. Může vám pomoci s detoxikací, hubnutím, pročištěním střev a doplněním takových látek, jako jsou zinek, selen, železo, mangan a některé vitaminy. Navíc pomáhá zlepšit koncentraci a celkový stav organismu.

Rooibos

Tentokrát se přesouváme z Asie do Afriky, neboť rooibos se vyrábí z místního keře. Má mnoho zdraví prospěšných účinků, vedle podpory detoxikace a hubnutí dokáže regulovat cukr v krvi a krevní tlak. Je vhodnou prevencí proti rakovině, obsahuje mnoho důležitých látek, a důležitou informací může být i to, že neobsahuje kofein.

Kopřivový čaj

Jestliže se vám nechce utrácet za prodávané čaje, můžete vyrazit do přírody, natrhat a usušit klasickou kopřivu, ze které je přímo skvělé uvařit a popíjet kopřivový čaj. Tato bylinka dokáže podpořit metabolismus, ale má i mnoho léčivých účinků. Zmínit můžeme například snižování hladiny cukru v krvi, pomoc při nachlazení a kašli, a dále snižuje krevní tlak, působí antisepticky a antirevmaticky.

Věříme, že námi vybraných 5 typů čajů vám dostatečně ukázalo „čajové možnosti“, ze kterých si vyberete ten pravý čaj na hubnutí. Ať už zvolíte kterýkoliv z nich nebo kombinaci všech, je důležité připomenout, že při pití čajů byste neměli zapomínat ani na pití neslazené čisté vody. Optimální poměr je 1 litr čaje a 1,5 – 2 litry čisté vody denně.

Čaj na hubnutí


Tags