Bobule goji na hubnutí diskuse

Na internetu existuje mnoho diskusí ohledně bobulí goji na hubnutí. Ačkoliv se většinou jedná o pozitivní názory, vyskytují se i negativní tvrzení. Právě na ně se v našem článku zaměříme. Uvedeme nejenom o jakou kritiku se jedná, ale rozebereme, zda je oprávněná.

Goji jako podpora metabolismu

Jedním z důvodů, proč se plody goji kupují, je zlepšení a zrychlení funkce metabolismu. Jenže někteří lidí v diskusích uvádějí, že jim oranžově-červené bobule nepomohly. Proto se domnívají, že jsou tvrzení o kustovnici čínské podvod.

Metabolismus je přitom pro snižování nadváhy zásadní téma. Jeho procesy se s přibývajícím věkem zpomalují a tuky se z lidského organismu hůře odbourávají. Na metabolismus mají negativní vliv i různě nevhodně držené redukční diety. Ty můžou jeho činnost hodně rozhodit a důsledkem je, že přestane správně nebo plnohodnotně fungovat.

Na tomto místě je potřeba si uvědomit, že u špatně fungujícího metabolismu nemůže konzumace bobulí goji stačit. Jejich látky sice umožňují jeho zlepšení, ale pouze v symbióze s dalšími opatřeními. Mezi ně patří pravidelný pohyb. Každý, kdo chce zrychlit spalování tuků, musí mít adekvátní fyzickou aktivitu. Tedy alespoň 3x denně v délce 1 – 2 hodiny, podle intenzity. Dalším důležitým krokem je úprava stravy v souladu s doporučeními výživových poradců. Změna jídelníčku by navíc neměla být jenom na pár dnů nebo týdnů. Musí jít o celoživotní trend.

Jedině tak se může příznivý vliv bobulí goji na hubnutí prostřednictvím vylepšení metabolismu uplatnit. Proto lze předpokládat, že kritici kustovnice nesplnili v tomto směru všechny nutné podmínky.

Kustovnice mi proti hladu nepomohla

Druhou oblastí, kde se o goji často diskutuje, je její schopnost prodloužit dobu, kdy člověk nepociťuje hlad. Plody kustovnice totiž mají nízký glykemický index.

Proto nepatří mezi skupinu potravin s vlivem na rychlý nárůst a následně rychlý pokles hladiny cukru v krvi. Takové potraviny jsou pro snižování nadváhy velmi nevhodné, neboť má po nich člověk rychle hlad. To by se tedy u goji stávat nemělo. Přesto existují lidé, kteří ho brzy mají.

Jedním z důvodů, proč tomu tak může být, jsou různé druhy nemocí. Brzký pocit silného hladu je příznakem například cukrovky. Ovšem jestliže je člověk snažící se zhubnout zdravý a goji u něj pocit hladu neomezuje, je někde chyba. Tu je nutné hledat ve složení dietního jídelníčku. V něm se po kontrole obvykle objeví potravina, která hladinu cukru v krvi narušuje a rychle zvyšuje. Tím samozřejmě dochází k eliminaci účinků kustovnice.

Detoxikace organismu je mýtus, účinky goji proto nejsou výjimkou

Třetí zásadní pomocí bobulí goji je pomoc při detoxikaci lidského těla. Tento proces mnoho skeptiků zpochybňuje. Tvrdí, že nic podobného neexistuje. Proto očista nemůže mít žádný vliv na hubnutí. Z logiky věci je tedy účinek goji v tomto směru také zpochybňován.

Pro vyhodnocení oprávněnosti podobných tvrzení si musíme uvědomit, že do lidského těla se dostává mnoho nepřirozených a často škodlivých látek. Například různé chemické a pro tělo nepřirozené látky se vyskytují téměř všude, včetně nemalé části potravin. To, že je tělo zanášeno, je tedy nezpochybnitelný fakt. Přitom pokud jsou v organismu škodlivé látky, jde hubnutí o dost hůře.

Zrovna tak nejde zpochybnit, že má organismus samočistící schopnosti, ovšem pouze do určité míry. Kdyby tomu tak nebylo, těžko bychom se v dnešní době dožívaly vysokého věku. Proto je evidentní, že když dochází k zanášení těla, lze se pokusit o jeho detoxikaci.

Co se týká samotných bobulí goji, zde znovu platí, že proces očisty je nutné podpořit dalšími kroky. Zejména úpravou stravy, zvýšením pitného režimu a pohybem. Jedině tak může kustovnice čínská v detoxikaci pomoci.

Bobule goji na hubnutí diskuse

Jestliže jste si pozorně přečetli náš článek „Bobule goji na hubnutí diskuse“, snad jste si vylepšili na tuto superpotravinu názor. Pokud tomu tak je, můžete si ji pořídit ve formě sušených plodů, vylisované šťávy nebo extraktu v tobolkách. Konzumaci kustovnice doporučujeme, neboť pomůže zdraví a podpoří snižování nadváhy.

Objednat Goji >>

Bobule goji na hubnutí diskuse