BMI kalkulačka pro dospělé

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (11 hlasů, průměr: 4,27 z 5) - Hlasujte!
Nahrávám...

V tomto příspěvku je pro vás připravena BMI kalkulačka pro dospělé, podle které si rychle spočtete, jak jste na tom s aktuální hmotností. Snadno tak zjistíte, zda je vaše aktuální hmotnost v normě, nebo zda byste měli zhubnout či přibrat.

Co je BMI index

BMI, nebo také BMI index (BMI je anglická zkratka Body Mass Index – česky se překládá jako Index tělesné hmotnosti) je orientační ukazatel, který nám přibližně, ale velmi rychle prozradí, zda je naše hmotnost v normálu, nebo zda je potřeba zhubnout (nadváha, obezita) či přibrat (podvýživa).

Výpočet BMI

Pro výpočet BMI se používá vzorec, který zohledňuje pohlaví, hmotnost a někdy částečně věk. Vzorec pro výpočet BMI indexu si není potřeba pamatovat, protože BMI index si můžete snadno spočítat pomocí BMI kalkulačky na konci tohoto článku.

Hodnoty BMI

BMI < 12Vážná podvýživa
12 – 20Podvýživa
20 – 25Ideální váha
25 – 30Nadváha
30 – 35Střední obezita
BMI > 35Vysoká obezita

Přesnost BMI kalkulačky a výpočet BMI podle věku pro dospělé

Je potřeba si uvědomit, že BMI je opravdu jen orientační ukazatel, protože nezohledňuje spoustu důležitých faktorů, jako je například rozložení svalů a tuků v těle, vaše tělesná konstrukce, a další.

Pokud hodnota vašeho BMI není v normálu, neměli byste to rozhodně podcenit a určitě byste měli vyhledat odborníka na výživu.

To samé platí i v případě, že BMI podle kalkulačky je v normálu, ale vy se dlouhodobě necítíte dobře.

BMI kalkulačka podle věku pro dospělé

Výpočet BMI indexu můžete provést velmi snadno pomocí následující BMI kalkulačky podle věku a pohlaví. Jednoduše zadejte svůj věk, výšku a hmotnost. Je důležité uvést, že kalkulačka zohledňuje věk jen velmi málo, pro skutečný výpočet BMI indexu se věk bere v potaz jen okrajově. Hodnoty u dětí či u seniorů jsou také spíše orientační.

Rozhodující pro výpočet BMI je tedy zejména pohlaví a vaše aktuální hmotnost.

Jednoduše vyberte své pohlaví, zadejte Váš věk (kalkulačka je jen pro dospělé), výšku a hmotnost a klikněte na tlačítko Spočítat BMI. Hned se dozvíte zda máte nadváhu a co můžete udělat, abyste dostali svou hmotnost do normálu.


BMI kalkulačku najdete zde

Jestliže není hodnota vašeho BMI v pořádku, doporučujeme vyhledat odborníka a tento problém vyřešit. Z dlouhodobého hlediska tak můžete předejít celé řadě vážných zdravotních komplikací.


BMI kalkulačka pro dospělé