Ananasová dieta

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (5 hlasů, průměr: 3,40 z 5) - Hlasujte!
Nahrávám...

Pokud vás trápí nějaké to kilo navíc a chtěli byste rychle zhubnout bez otravného cvičení a bez hladovění, může být ananasová dieta to, co hledáte. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak ananasová dieta funguje, a jak pomocí ní můžete zhubnout.

Představujeme ananasovou dietu

Ananasová dieta patří mezi rychlé a nenáročné diety. Celá je vlastně založena na konzumaci ananasu, případně dalších tropických plodů.

Pomocí ananasové diety můžete velice rychle (během 3 – 7 dní, to je doba, po kterou se ananasová dieta drží) zhubnout asi 3 – 5 kg.

I když je ananas zejména díky vysokému obsahu cukrů dost kaloricky hodnotný, obsahuje velké množství enzymů, které štěpí tuky ve vašem těle, výsledkem konzumace je tedy rychlé hubnutí.

Ananasová dieta je bez hladovění

Velkou výhodou ananasové diety je to, že během ní nehladovíte. Ananas je totiž velmi sytý, navíc můžete svůj ananasový jídelníček v menší míře obohatit i o další tropické plody – nejvhodnější je asi papája a kiwi.

Během dne byste měli sníst přibližně 2 – 3 kg ananasu. Toto množství si rozdělte do 5 porcí.

Důležité je během ananasové diety hodně pít. Doporučují se klasické 2-3 litry čisté vody denně.

Ananasová dieta jídelníček

Pokud si lámete hlavu s tím, jak sestavit jídelníček pro ananasovou dietu, tak nemusíte – jedinou složkou jídelníčku je samozřejmě pouze ananas, případně doplněný o kiwi či papáju. Takto se dají namíchat například velice chutné ananasové saláty.

Nejlepší je asi konzumovat syrový ananas, případně šťávu z něj. Můžete si také ale trochu zaexperimentovat a připravit si ananas lehce osmažený či pečený.

Samozřejmě čím méně dalších přísad k ananasu přidáme (ideálně žádné), tím bude dieta účinnější, proto doporučujeme začít ananasem v „čisté“ formě a k receptům se uchýlit až v případě, že vám syrový ananas již poleze krkem.

Ukázka jídelníčku při ananasové dietě

Protože jíst syrový ananas během celé diety může být opravdu hodně jednotvárné, uvádíme alespoň jednoduchý ukázkový jídelníček, který můžete při ananasové dietě využít.

Kromě toho se samozřejmě vaší fantazii meze nekladou, a pokud máte nějaký vlastní recept s ananasu, budeme moc rádi, pokud se o něj podělíte s ostatními čtenáři v diskuzi pod článkem.

Snídaně – salát z 0,5 kg ananasu a poloviny papáji či kiwi
Svačina – šťáva z čerstvého ananasu (cca 300g)
Oběd – ananasové plátky opečené na pánvi
Svačina – salát z čerstvého ananasu a poloviny papáji nebo kiwi
Večeře – grilovaný ananas

Ananasová dieta diskuze

Na internetu je nejedna diskuze na téma ananasová dieta. Lidé zde sdělují své zkušenosti s touto metodou hubnutí.

Tato dieta není vhodná na dlouhodobé hubnutí, protože během ní kromě tuku ztrácíte také svalovou hmotu. Navíc jde o jednostrannou stravu, která vašemu tělu dlouhodobě neprospívá.

Většina lidí v diskuzi o ananasové dietě se shoduje na tom, že ananasová dieta je vhodná v případě, že potřebujete rychle zhubnout nějaké to kilo. Lidé také oceňují jednoduchost ananasové diety.

Ananasová dieta – shrnutí

Ananasová dieta vám může pomoci, pokud chcete rycgle shodit několik přebytečných kil. Maximální doba, po kterou byste měli ananasovou dietu držet je 7 dní, protože kromě tuku ztrácíte tak svalovou hmotu. Ananas překyseluje žaludek, proto je důležité hodně pít a rozložit si dávky ananasu na 5 porcí během dne. Po skončení ananasové diety začněte střídmým jídelníčkem, abyste shozená kila opět nenabrali.

A jaké jsou vaše zkušenosti s ananasovou dietou? Chtěli byste jí vyzkoušet nebo jste jí již dokonce zkoušeli? Kolik jste zhubli? Máte nějaké zajímavé recepty? Budeme moc rádi, když se o své zkušenosti podělíte v diskuzi.

Ananasová dieta


Categories Diety na hubnutí