Acai Berry pravda o účincích

1 Hvězdička2 Hvězdičky3 Hvězdičky4 Hvězdičky5 Hvězdiček (1 hlasů, průměr: 4,00 z 5) - Hlasujte!
Nahrávám...

O plodech palmy Acai se hodně mluví a diskutuje. Skoro každého totiž zajímá, jaká je o Acai Berry pravda o účincích. My se vám na to pokusíme odpovědět. Podíváme se nejenom na účinky těchto bobulí na hubnutí, ale i na lidské zdraví.

Acai Berry a hubnutí

Co se tvrdí o Acai Berry v souvislosti s hubnutím

  • Rychlejší metabolismus – pomoc se zrychlením metabolických procesů je u Acai Berry klíčová. Prostřednictvím tohoto vlivu by se měla zvýšit šance na snížení nadváhy u každého konzumenta tohoto ovoce. Pomalý metabolismus totiž brání adekvátnímu spalování tuků a tedy hubnutí.
  • Detoxikace organismu – očista těla přímo souvisí s předchozím bodem. Jestliže se lidský organismus zbaví škodlivých látek, může lépe fungovat. A lepší funkce znamenají snadnější snižování nadměrné tělesné váhy.
  • Snížení chutě na sladké – tento důležitý faktor pomáhá lidem, kteří drží redukční diety a omezují z jídelníčku sladkosti. Většinu z nich totiž čas od času přepadne nezvladatelná chuť na sladké. Za pomoci Acai Berry k tomuto problému nedochází, případně velmi zřídka.
  • Energetická dotace – plody Acai Berry dodají organismu energii, kterou je možné využít k různým aktivitám. Díky tomu lze lépe zvládnout omezení denního příjmu kalorií.

Opravdu je realita hubnutí s Acai Berry tak růžová?

Všechny výše uvedené účinky Acai Berry na hubnutí jsou opravdu funkční. Ovšem aby skutečně fungovaly, musí jim to zájemce o snížení nadváhy umožnit. Jinými slovy, pokud byste konzumovali Acai Berry a v dosavadním životním stylu nic nezměnili, tak byste tělesnou váhu nesnížili.

Jako u většiny podpůrných prostředků také zde platí, že je nutné změnit jídelníček a zvýšit pohybovou aktivitu. To jsou klíčové faktory, bez kterých prostě zhubnout nejde. Jestliže tyto kroky uděláte, můžou vám plody Acai Berry se spalováním tuků pomoci.

Současně tedy také platí, že pokud se sami snažit nebudete, nemá cenu Acai Berry za účelem hubnutí kupovat a konzumovat.

Acai Berry a zdraví

Jak plody Acai Berry pomáhají v prevenci a léčbě

  • Proti cévním chorobám – cévní onemocnění patří mezi nejčastější zdravotní problémy naší civilizace. Za většinou z nich stojí vysoká hladina škodlivého cholesterolu. Právě na ten dokáže zacílit ovoce Acai Berry a obsahem svých látek jeho hladinu snižuje.
  • Prevence před nádory – rakovina je další současná metla lidstva. Z toho důvodu by se jí měl každý člověk snažit předcházet prostřednictvím prevence. Mezi vhodnou pomoc patří antioxidanty, což již prokázalo mnoho studií. Plody Acai Berry se řadí mezi potraviny obsahující nejsilnější antioxidanty. Proto jsou skvělou prevencí proti rakovině.
  • Kvalitnější trávení – pravidelná konzumace těchto plodů má příznivý vliv na trávící procesy v lidském těle. To se projevuje nejenom v oblasti žaludku, ale také ve střevním traktu, kde nedochází k zácpám.
  • Delší mládí – Acai Berry dokážou zpomalit stárnutí. Jejich uživatelé se cítí mladší, mají zdravější vlasy, nehty a pokožku.
  • Protizánětlivé účinky – plody obsahují protizánětlivé látky, což je výhodné v mnoha situacích. Nejužitečnější je tento vliv při léčbě různých zánětů v těle. Ovšem pomoci můžou i u některých druhů alergií.

Je pravda, co se o Acai Berry v souvislosti se zdravím tvrdí?

Mnoho výzkumů, které se účinkům Acai Berry věnují, výše zmíněná tvrzení potvrzuje. Proto není důvod o tom pochybovat. Jenže je logické, že jestliže budete jíst tyto plody a nic dalšího pro vaše zdraví neuděláte, nemusí to stačit. Péče o zdraví by měla být komplexní a Acai Berry jsou pouze jedním střípkem do celé mozaiky.

Má Acai Berry nějaká rizika?

U Acai Berry nejsou deklarovány žádné závažné rizika. Jedinou výjimkou jsou určité alergické reakce, které se můžou u citlivých jedinců vyskytnout. Zvýšené riziko hrozí hlavně lidem, kteří jsou alergičtí například na ořechy.

Neměli byste se nechat zmýlit tím, že Acai Berry můžou alergickou reakci způsobit a současně proti některým alergiím pomáhají. V dnešní době totiž vždy najdete ve světě lidi, kteří jsou alergičtí na nějakou konkrétní potravinu.

Acai Berry pravda o účincích shrnutí

Snad se nám podařilo dostatečně rozkrýt pravdu o účincích Acai Berry. Jak jste se mohli dočíst, tyto bobule opravdu fungují. Jen je nutné jim vytvořit vhodné podmínky vlastní aktivitou a vůlí. Jinými slovy, dobré zdraví a štíhlé tělo nezískáte jenom polykáním jakkoliv skvělého ovoce. To sice může pomoci, ale všechnu práci za vás neudělá.

Acai Berry pravda o účincích